Rosyjski startup wyświetli na niebie banery reklamowe

Dodane:

Julia Gugniewicz Julia Gugniewicz

Udostępnij:

Rosyjski startup StartRocket pracuje nad systemem, który umożliwiłby wyświetlanie banerów reklamowych na niebie. Pierwsza taka reklama ma pojawić się już w 2021 roku.

zdjęcie: facebook.com/StartRocket.me

 

Wydawać by się mogło, że jeszcze niedawno dużą nowością i krokiem w przyszłość były billboardy interaktywne. Pewien rosyjski startup udowodnił, jak bardzo się myliliśmy. StartRocket pracuje nad technologią, która wyświetlałaby banery reklamowe na… nocnym niebie. Prawdopodobnie pierwszy z nich pojawi się już w 2021 roku.

Technologia startupu StartRocket będzie oparta o satelity o nazwie Orbital Display, które będą unosić się nad ziemią na wysokości 400-500 kilometrów. Mają one być zasilane energią słoneczną i pozwalać na wyświetlanie reklamy przez około 6 minut.

Jak sugerują twórcy StartRocket, banery reklamowe wyświetlane na niebie dotrą do każdego człowieka na Ziemi. Co istotne, technologia, nad którą pracuje rosyjski startup, nie musi być jedynie wykorzystywana do wyświetlania reklam – z pewnością przyda się we wszelkich sytuacjach awaryjnych, by np. wyświetlić na niebie komunikat ratunkowy.

StartRocket planuje, że ich pierwsze satelity wzniosą się już w 2020 roku, natomiast system wyświetlania reklam rozpocznie działanie rok później. Na tę chwilę nie wiadomo też ile dokładnie będą kosztowały reklamy wyświetlane z wykorzystaniem systemu rosyjskiego startupu.