Rozdano Aulery 2012!

Dodane: 30.04.2012

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

W piątek 27 kwietnia w ERGO Arenie rozdano Aulery 2012. Spośród 30 nominowanych startupów, jury nagrodziło trzy projekty – Brand24, Can’t Stop Games oraz UXPin.

W piątek 27 kwietnia w ERGO Arenie rozdano Aulery 2012. Spośród 30 nominowanych startupów, jury nagrodziło trzy projekty – Brand24, Can’t Stop Games oraz UXPin.

Aulery są znane w branży internetowej już od dobrych kilku lat, jednak podczas tegorocznej edycji postawiono na nową jakość. Rok temu można było mieć wiele zastrzeżeń, jeśli chodzi o nominacje, a konkretnie sens przyznawania nagród kilkuletnim startupom z ugruntowaną pozycją. W przypadku Aulerów 2012 zarzut ten okazałby się totalnie bezpodstawny. W finałowej 30-tce znalazły się naprawdę znakomite startupy, które całkiem dobrze radzą sobie na rynku, ale co najważniejsze w zdecydowanej większości są świeżymi biznesami internetowymi, a takie wyróżnienie jest dla młodego projektu doskonałą zachętą do dalszej pracy.

Wiele osób jest zdania, że projekty internetowe robi się tylko dla pieniędzy. Ja jestem przekonany, że jest inaczej. Silnym motywatorem jest również chęć zdobycia uznania w branży. Imprezy honorujące najlepsze startupy wspierają ten motywator, dając tym samym cel inny niż tylko „grube miliony”. Dla nas, otrzymanie Aulera za Brand24, to najpiękniejsza chwila jaka przytrafiła się nam do tej pory w „karierach” internetowych przedsiębiorców – mówi Michał Sadowski z Brand24, laureat Aulerów 2012.

W tegorocznej edycji Aulerów wzięło udział ponad 130 osób. W składzie jury znaleźli się znakomici goście zarówno z Polski (np. Krzysztof Kowalczyk, Paweł Chudziński, Grzegorz Marczak czy Jaromir Działo), jak i zagranicy (np. Alex Barrera, Natasha Starkell, Jon Bradford czy Carlos Eduardo Espinal). Pierwszy krok na drodze do stworzenia w naszym kraju ważnej, europejskiej imprezy dla branży startupowej został zrobiony. Co dalej?

Jako organizatorzy dajemy sobie chwilę wolnego, ale już pod koniec maja zaczniemy przygotowania do edycji 2013. W przyszłym roku silniejszy nacisk położymy na promocję Aulerów w całej Europie Środkowo-Wschodniej – komentuje Konrad Latkowski. – Plany rozwoju Aulerów w ważną, międzynarodową nagrodę, to minimum 5-6 lat – dodaje Latkowski.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym startupom, a organizatorów trzymamy za słowo!

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem