Rozmowy z Liderami: Krzysztof Szukieć (Stepwise) – podcast

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Rozmowy z Liderami: Krzysztof Szukieć (Stepwise) – podcast

Udostępnij:

O doświadczeniach zdobywanych w branży IT i byciu dojrzałym liderem rozmawiamy z Krzysztofem Szukieciem, liderem, przedsiębiorcą z wieloletnim doświadczeniem w branży IT, założycielem software house Stepwise. Rozmowę prowadzi dr Magdalena Łużniak-Piecha, wykładowczyni na kierunku Zarządzanie na Uniwersytecie SWPS.

Podcast z cyklu „Rozmowy z Liderami” dostępny jest m.in. na kanale YouTube Strefy Zarządzania, gdzie poszczególne sygnatury czasowe przedstawione poniżej przenoszą w opisany fragment nagrania:

01:47 – Kim jest „dojrzały lider”?
10:45 – Jak dojrzewa się do bycia liderem?
22:15 – Kiedy lider jest gotowy na podjęcie decyzji o założeniu własnej firmy (na rynku IT)?
27:49 – W jaki sposób branża IT przyczynia się do transformacji cyfrowej innych branż?
34:50 – Czy stawianie wyzwań w swojej branży i ambitne podejście do kształtowania rynku jest dziś elementem polityki motywacyjnej firm?
37:12 – Jak w byciu liderem wygląda balans władzy i odpowiedzialności?
40:00 – Jak nie dać się przytłoczyć odpowiedzialnością i zachować zdrowy rozsądek w byciu liderem?

Podcastu można też posłuchać na Spotify:

Cykl „Rozmowy z Liderami”

Jakim należy być liderem, aby osiągnąć sukces w dzisiejszym świecie? Jak przekonać ludzi do swojej wizji i celu? Co robić, aby zmotywować swój zespół? Jak poprzez odpowiednie przywództwo zbudować przewagę konkurencyjną firmy? Czy bycia liderem można się nauczyć? Jak rozwijać swoje kompetencje przywódcze? Na te pytania szukamy odpowiedzi w cyklu podcastów Strefy Zarządzania Uniwersytetu SWPS „Rozmowy z Liderami”. Spotykamy się z przedsiębiorcami, menedżerami, ekonomistami, liderami zmian społecznych oraz innymi praktykami zarządzania i rozmawiamy o tym, czym jest skuteczne zarządzanie, czy da się go nauczyć i co tak naprawdę znaczy być dobrym liderem.