Rozmowy z Liderami: Magdalena Dziewguć (Google Cloud Poland)

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Rozmowy z Liderami: Magdalena Dziewguć (Google Cloud Poland)

Udostępnij:

Pandemia zweryfikowała różne opinie na temat przywództwa. Zza póz i sloganów musiały wyjrzeć autentyczne osobowości. Najlepiej poradzili sobie ci, którzy potrafili sięgnąć do swoich zasobów empatii, uważności i znajomości zarówno otoczenia, jak i siebie samego. Przenosząc pracę do własnych domów, liderzy pokazali, że są „tylko ludźmi” i borykają się z podobnymi problemami co ich pracownicy.

Jak w nowej, postpandemicznej rzeczywistości zmieniło się podejście liderów do zarządzania swoją pracą i zespołami? Jakim wyzwaniem było poradzenie sobie z nowymi emocjami, trudnościami i kryzysami? Na czym tak naprawdę polega siła dobrego lidera? Czy to przypadek, że tak wyraźny jest dziś głos kobiet liderek? O autentyczności w byciu liderką, godzeniu życia prywatnego z zawodowym, a także o psychologicznym podejściu do przywództwa w rozmowie z dr Magdaleną Łużniak-Piechą, wykładowczynią na kierunku Zarządzanie na Uniwersytecie SWPS, opowiada Magdalena Dziewguć, Country Manager Google Cloud Poland.

Podcast z cyklu „Rozmowy z Liderami” dostępny jest m.in. na kanale YouTube Strefy Zarządzania, gdzie poszczególne sygnatury czasowe przedstawione poniżej przenoszą w opisany fragment nagrania:

02:25 – Budowanie wizerunku z punktu widzenia liderów – jak zmieniło się w ostatnim czasie?
06:20 – Jak z punktu widzenia liderki wyglądał aspekt przejścia do „domowej rzeczywistości” podczas pandemii?
14:10 – Trudności i kryzysy – jak radzi sobie z nimi lider?
23:08 – Emocjonalność lidera – jak postrzegana jest u kobiet i mężczyzn?
25:52 – Na czym polega siła dobrego lidera?
29:48 – Syndrom „wzorowej uczennicy/wzorowego ucznia” – na czym polega?
38:40 – Co inspiruje lidera do szukania wiedzy o sobie?

Podcastu można też posłuchać na Spotify.

Cykl „Rozmowy z Liderami”

Jakim należy być liderem, aby osiągnąć sukces w dzisiejszym świecie? Jak przekonać ludzi do swojej wizji i celu? Co robić, aby zmotywować swój zespół? Jak poprzez odpowiednie przywództwo zbudować przewagę konkurencyjną firmy? Czy bycia liderem można się nauczyć? Jak rozwijać swoje kompetencje przywódcze? Na te pytania szukamy odpowiedzi w cyklu podcastów Strefy Zarządzania Uniwersytetu SWPS „Rozmowy z Liderami”. Spotykamy się z przedsiębiorcami, menedżerami, ekonomistami, liderami zmian społecznych oraz innymi praktykami zarządzania i rozmawiamy o tym, czym jest skuteczne zarządzanie, czy da się go nauczyć i co tak naprawdę znaczy być dobrym liderem.