Rozpoczął się nabór polskich startupów do udziału w Oslo Innovation Week

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Rozpoczął się nabór polskich startupów do udziału w Oslo Innovation Week

Udostępnij:

Rozpoczął się nabór polskich startupów do udziału w Oslo InnovationWeek, czyli wydarzenia na cztery dni przemieniającego norweską stolicę w centrum innowacji całej Skandynawii. Tydzień Innowacji gromadzi przedsiębiorców, inwestorów i przedstawicieli korporacji. Polska Agencja Inwestycji i Handlu w ramach Oslo InnovationWeek organizuje polsko-norweskie spotkanie kierowane do startupów technologicznych.
Podczas Oslo InnovationWeek prezentowane są metody rozwiązywania globalnych wyzwań za pomocą przedsiębiorczości, technologii i pionierskich pomysłów. Edycja 2021 została zorganizowana przy współudziale 150 partnerów i zgromadziła ponad 30 000 uczestników. Wydarzenie w Oslo rok rocznie stanowi arenę do promocji innowacji oraz współdziałania na rzecz zrównoważonego rozwoju. Tegoroczna edycja Tygodnia Innowacji odbędzie się przy współudziale 150 partnerów, w programie przewidziane jest przeszło 80 wydarzeń.

Aby wesprzeć tworzenie zrównoważonych rozwiązań podczas Oslo InnovationWeek, PAIH organizuje spotkanie MeetPolishinnovativecommunity: start-ups, scale-ups, accelerators and more. Wydarzenie poświęcone będzie innowacjom w sektorze IT, FinTech, Smart City, Proptech oraz powiązanych obszarach. Wybrane polskie firmy będą miały okazję zaprezentować swoją ofertę podczas sesji pitchingowej w ramach polsko-norweskiego wydarzenia. Spotkanie jest w szczególności kierowane do startupów i scaleupów, których rozwiązania mogą przyczynić się do transformacji gospodarek w kierunku zero emisyjności.

Prezentacje polskich firm poprzedzą wystąpienia i dyskusje panelowe na temat otwartej bankowości, fintech, zastosowań sztucznej inteligencji, czy polskiej i norweskiej oferty wsparcia startupów. Wśród publiczności i prelegentów spodziewani są eksperci, praktycy, reprezentanci startupów, firm inwestycyjnych i instytucji wsparcia z obu krajów.

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem