Rozwiń swój biznes z programem Think Big!

Dodane:

Artykuł sponsorowany Artykuł sponsorowany

Udostępnij:

Trwa nabór do czwartej edycji konkursu Think Big UPC organizowanego przez UPC Biznes, którego celem jest znalezienie najciekawszego startupu opartego na nowych technologiach. W tej edycji do wygrania jest 10 tys. euro i współpraca z UPC Polska.

Na zdjęciu: statuetki z jednej z poprzednich edycji konkursu | fot. by Adam Lewanowicz

Do 15 grudnia autorzy ciekawych przedsięwzięć opartych o nowe technologie mogą zgłaszać swoje firmy do czwartej edycji konkursu Think Big. Następnie Jury przejrzy zgłoszenia i wybierze z nich autorów dziesięciu najciekawszych, by zaprosić ich do półfinału, a najlepszemu zaproponować współpracę. Przedsiębiorcy wezmą udział w warsztatach, a później powalczą o nagrodę główną.

Kto ma szansę na wygraną? Każdy kto rozwija projekt w jednym z obszarów: customer experience, marketing tools i B2B, ciekawie zaprezentuje swoją wizję i przekona, że to właśnie jemu należy się główna nagroda. Oprócz benefitu finansowego, zwycięzca otrzyma wsparcie merytoryczne w rozwoju przedsięwzięcia, jak i zaproszenie do współpracy na tym polu z UPC.

Koło zamachowe do działania

Zdaniem laureatów poprzednich edycji, Think Big daje motywację do działania, pieniądze na rozwój i ogromne wsparcie merytoryczne w opracowaniu strategii rynkowej. – THINK BIG (…) dał nam energię i był kołem zamachowym, które z większą swobodą pozwoliło nam zaplanować przyszłość – mówił Marek Jurek, zwycięzca pierwszej edycji konkursu.

Pierwszy etap tegorocznej edycji już trwa. Od 18 października do 15 grudnia możemy zgłaszać się do konkursu, a zrobić to możemy wypełniając ten formularz. 16 grudnia rozpocznie się wewnętrzny etap, w którym Jury wyłoni dziesięć najciekawszych projektów wartych wsparcia. Po półfinale odbędą się warsztaty dla finalistów, a później Gala Finałowa.

Kogo szukamy

Nagrodą Główną w konkursie jest 10 tys. euro oraz zaproszenie do współpracy z UPC. W tej edycji wręczona zostanie także Nagroda Jury, również o wysokości 10 tys. euro. Jednak nie tylko zwycięzcy wyniosą wiele z samego udziału w konkursie. Każdy uczestnik programu będzie miał szansę na wzmocnienie wizerunku swojej marki.

Think Big jest jednym z największych programów adresowanych do młodych firm poszukujących możliwości rozwoju na globalnym rynku. Do konkursu zaprasza przedsiębiorców z Polski i Środkowo-Wschodniej Europy, którzy posiadają gotowe do pilotażowego wdrożenia rozwiązania w jednym z poniższych obszarów:

  • narzędzia wzmacniające pozytywne doświadczenia klientów (Customer Experience),
  • narzędzia i technologie marketingowe (Marketing Tools & Technologies),
  • B2B – Aplikacje mobilne dla biznesu oraz rozwiązania z obszaru bezpieczeństwa (B2B Mobile Apps & Security Solutions).

Od 2012 r., czyli od czasu pierwszej edycji, do konkursu zgłosiło się 500 innowacyjnych projektów, które walczyły o możliwość współpracy z UPC i wygrania nagrody głównej. Kto w ubiegłym zachwycił Jury?

fot. by Adam Lewanowicz

Inteligentny system alarmowy

Podczas ostatniej edycji konkursu triumfował polski startup Elephant, rewelacja na rynku smart security. Twórcy Elephant Door, pierwszego inteligentnego systemu alarmowego dla mieszkań, zgarnęli pierwszą nagrodę w konkursie. Co dał im udział w konkursie?

– Nabraliśmy teraz jeszcze większej pewności co do potencjału Elephant Door, który w perspektywie kilku najbliższych lat będziemy chcieli zaadresować na zagraniczne rynki – mówił Radek Pallach, jeden z założycieli Elephant Door.

Zwycięzcą drugiej edycji Think Big zostali autorzy robota Luna EMG do rehabilitacji neurologicznej i ortopedycznej. Do konkursu zgłosili się, by ich produkt stał się standardem zrobotyzowanej rehabilitacji i był odpowiedzią na istotny problem rynku zdrowia, jakim jest niedostateczna liczba rehabilitantów.

Przyczynić się do wzrostu

Jak mówi prezes UPC Polska, Frans-Willem de Kloet, Think Big to program, który daje szansę na rozwój pokoleniu korzystającemu z nowoczesnych technologii w codziennej pracy. – Chcemy też przyczynić się do dalszego wzrostu gospodarki cyfrowej zarówno w Polsce, jak i całym regionie – mówi Frans-Willem de Kloet, prezes UPC Polska.

Do zakończenia rejestracji do pierwszego etapu konkursu zostało kilkanaście dni. Więcej o zasadach, jak i o kapitule, która oceni Wasze pomysły dowiecie się ze strony organizatora.