Rozwiń swój pomysł dzięki Significant Hackathon!

Dodane: 28.09.2017

Informacja prasowa

Udostępnij:

„Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Zaangażuj, a zrozumiem i nauczę się” – powiedział Konfucjusz. Choć od tego czasu minęły tysiące lat, podpisujemy się pod tym w 100%.

Prawdopodobnie każdy z nas miał kiedyś problem z przyswojeniem nowej wiedzy. W szkole czy podczas studiów niektóre przedmioty spędzały nam sen z powiek. Współczesne technologie dają jednak nieograniczone możliwości. Ulepszamy naszą codzienność kreatywnymi stronami internetowymi, aplikacjami mobilnymi i rozszerzoną rzeczywistością – co więc stoi na przeszkodzie, żebyśmy ułatwili również przekazywanie wiedzy?

Zróbmy to razem podczas Significant Hackathon!

Już 21 października w Poznaniu spotkają się pasjonaci technologii i edukacji, aby stworzyć rozwiązania mające na celu wsparcie współczesnych form nauczania.

Organizator zaprasza wszystkich deweloperów, niezależnie od technologii, w których się specjalizują, jak i osoby spoza świata IT, aby stworzyć nieprzeciętne rozwiązania. Pomysł na przebieg samego eventu jest prosty. Do rejestracji zapraszane są zespoły od 2 do 6 osób, które chcą wspólnie spędzić weekend i dobrze się bawić podczas tworzenia produktów związanych z szeroko pojętą edukacją. Jednym z przykładów takiego rozwiązania jest produkt organizatora – Shapes.

Pełna koncepcja pomysłu nie jest konieczna przed samym wydarzeniem, bowiem bezpośrednio przed eventem odbędą się prelekcje, które będą inspirujące dla zespołów. Jednym z gości jest Olli Vallo – właściciel fińskiej firmy od lat zajmujący się wspieraniem produktów edukacyjnych. W trakcie samego hackathonu uczestnicy mogą korzystać z pomocy mentorów specjalizujących się w IT i edukacji. Po etapie kodowania, zespoły będą prezentować swoje pomysły przed komisją. Projekt, którego idea spodoba się najbardziej otrzyma konsolę Playstation z zestawem VR. Druga nagroda, w kategorii technicznej to roczna subskrypcja na platformie Pluralsight. Jeżeli któryś z projektów zdobędzie serca komisji, niewykluczone, że przedstawiona zostanie również oferta współpracy.

Zapisy trwają do 13 października na stronie: hackathon.setapp.pl.

Zachęcamy również do śledzenia eventu na facebooku.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem