Rozwiń swoją firmę z pożyczką unijną

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Ponad 280 mln zł to kwota do wykorzystania w ramach projektu „Jeremie 2” dla mikro, małych i średnich firm, które prowadzą działalność w województwie mazowieckim.

Pożyczki unijne z projektu „Jeremie 2” przedsiębiorcy przeznaczą na rozwój firmy, usług i aplikacji wykorzystujących technologie informacyjno-komunikacyjne (TIK) oraz na wsparcie ekologicznych procesów produkcyjnych i efektywnego wykorzystania zasobów MŚP.

Czym jest pożyczka unijna i dlaczego warto z niej skorzystać?

„Jeremie 2” to kontynuacja dobrze znanej mazowieckim przedsiębiorcom zakończonej już inicjatywy „JEREMIE”. W tej edycji projektu, do wykorzystania dla mazowieckich firm jest ponad 280 mln zł. Przedsiębiorca korzystający z tej formy finansowania biznesu może liczyć na niskie oprocentowanie, długi okres spłaty oraz prosty proces otrzymania pożyczki. Co ważne, „Jeremie 2” wspiera również firmy, które z różnych powodów mają utrudniony dostęp do finansowania komercyjnego. Pożyczkę możesz otrzymać nawet, jeśli prowadzisz przedsiębiorstwo bez długiej historii biznesowej i kredytowej.

Na jakie wsparcie możesz liczyć?

Jeśli prowadzisz działalność na Mazowszu, możesz skorzystać z dwóch rodzajów pożyczek – pożyczki małej (do 250 tys. zł) oraz pożyczki dużej (do 2,5 mln zł).

Za pomocą pożyczek unijnych sfinansujesz projekty, które polegają na:

  1. wprowadzeniu na rynek nowych lub ulepszonych produktów lub usług poprzez modernizację infrastruktury firmy oraz rozszerzenie zakresu jej działalności (m.in. zakup maszyn, urządzeń, wyposażenia). Otrzymane środki pozwolą Ci wdrożyć wyniki prac badawczo-rozwojowych oraz zasadniczo zmienić proces produkcyjny lub sposób świadczenia usług.
  2. usługach wykorzystujących technologie informacyjno-komunikacyjne TIK (m.in. automatyzacja procesów biznesowych, zakup oprogramowania wspomagającego pracę, rozwój e-commerce),
  3. wsparciu ekologicznych procesów produkcyjnych oraz efektywnego wykorzystania zasobów w MŚP.

Jeśli Twój projekt wpisuje się w Regionalne Inteligentne Specjalizacje*, dotyczy TIK lub ekologicznych procesów produkcyjnych i efektywnego wykorzystania zasobów w MŚP, możesz liczyć na bardziej atrakcyjne warunki pożyczki. Preferencje otrzymasz również jeśli prowadzisz firmę poza aglomeracją warszawską oraz miastami Płock, Radom, Siedlce.

Jasne i proste zasady

Pożyczkę unijną otrzymasz na prostych i przyjaznych zasadach – wystarczy, że zgłosisz się bezpośrednio do wybranych przez Bank Gospodarstwa Krajowego profesjonalnych instytucji finansujących, które przeprowadzą Cię przez cały proces, nie pobierając przy tym żadnych prowizji czy dodatkowych opłat.

Pożyczki małej udzielają:

  • Towarzystwo Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych S.A. (www.tise.pl, tel.: 22 63 60 740)
  • Mazowiecki Regionalny Fundusz Pożyczkowy Sp. z o.o. (www.pozyczkimazowieckie.pl, tel. 22 890 13 10)

Pożyczkę dużą oferują:

Więcej informacji na temat pożyczek unijnych oraz projektu „Jeremie 2” znajdziesz na: rpo.bgk.pl

* tj. zawiera się w jednym z obszarów: Wysoka jakość życia, Bezpieczna żywność, Inteligentne Systemy Zarządzania, Nowoczesne usługi dla biznesu 

Artykuł sponsorowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Przyznanie pożyczki uzależnione jest od analizy ryzyka przedsiębiorcy. Niniejszy materiał nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego.