Rozwiniemy Twój pomysł na biznes! – StartMoney partnerem Lodz Startup Weekend

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Od piątkowego wieczoru 14 czerwca do niedzieli 16 czerwca trwać będą w Łodzi dyskusje i prace powołanych ad hoc zespołów pod okiem ekspertów. Wśród nich będzie Łukasz Felsztukier analityk funduszu StartMoney. Najlepszy zespół wyjedzie na warsztaty biznesowe do Doliny Krzemowej.

Od piątkowego wieczoru 14 czerwca do niedzieli 16 czerwca trwać będą w Łodzi dyskusje i prace powołanych ad hoc zespołów pod okiem ekspertów. Wśród nich będzie Łukasz Felsztukier analityk funduszu StartMoney. Najlepszy zespół wyjedzie na warsztaty biznesowe do Doliny Krzemowej.

StartMoney, łódzki fundusz zalążkowy wspierający nowe przedsięwzięcia biznesowe, jest partnerem Lodz Startup Weekend, 54-godzinnego spotkania początkujących przedsiębiorców. W dniach 14-16 czerwca br., od piątkowego wieczoru do nocy z niedzieli na poniedziałek, będą się odbywać prezentacje pomysłów biznesowych, dyskusje oraz zespołowe prace nad rozwinięciem tych pomysłów pod okiem doświadczonych przedsiębiorców. Uczestnikami spotkania będą osoby rozpoczynające działalność biznesową lub dopiero planujące założenie firmy. Celem spotkania jest dostarczenie im wsparcia w postaci analizy wartości rynkowej ich biznesowego pomysłu, burzy mózgów specjalistów z różnych dziedzin służącej rozwinięciu pomysłu, doradztwa ekspertów oraz – dla najlepszych – kontynuacji edukacji biznesowej w Dolinie Krzemowej.

Początkujący przedsiębiorcy często nie umieją spojrzeć obiektywnie na swój pomysł. Bardzo przydatne jest na tym etapie przedyskutowanie idei biznesowej z osobami z różnorodnych dziedzin, znalezienie słabych punktów i wskazanie nowych możliwości rozwinięcia pomysłu – mówi Maria Głowacka, ekspert Funduszu StartMoney.

Podczas najbliższej edycji Lodz Startup Weekend spotkają się handlowcy, informatycy, graficy, marketingowcy, finansiści i przedstawiciele jeszcze wielu innych specjalności, których łączy jedno marzenie – założenia własnej firmy, zrealizowania swojego biznesowego projektu i odniesienia rynkowego sukcesu.

Początkującym przedsiębiorcom będą doradzać doświadczeni biznesmeni. StartMoney będzie reprezentować Łukasz Felsztukier, który ma na swoim koncie już kilka udanych projektów biznesowych, a ostatni projekt – aplikacja do zamawiania taksówek iTaxi – odnosi obecnie sukces rynkowy i jest zainstalowana już w kilkuset taksówkach.

Przy każdym nowym projekcie ważne są jego „przegadanie” w grupie oraz chłodna ocena eksperta. Przy zakładaniu pierwszej własnej firmy wydaje mi się to wręcz niezbędne. Dobrze pamiętam jak bardzo sam byłem zagubiony na początku mojej biznesowej ścieżki i jak pomocne były wówczas rady i wsparcie bardziej doświadczonych kolegów – mówi Łukasz Felsztukier.

Lodz Startup Weekend rozpocznie się 14 czerwca o godz. 18:30 w klubie Bajkonur, przy al. Piłsudskiego 135 i potrwa do niedzielnego późnego wieczoru. Szczegóły wydarzenia i rejestracja uczestników znajdują się na stronie http://lodz.startupweekend.org. Uczestnicy wnoszą opłaty za udział w przedsięwzięciu, pokrywające koszty serwowanych posiłków.

MamStartup jest patronem medialnym wydarzenia

źródło: informacja prasowa