Rozwój funduszy venture capital w Polsce

rozwoj funduszy venture capital w polsce
Udostępnij:
W dniu 26 listopada 2012 roku, w Warszawie odbyło się Forum "Perspektywy rozwoju rynku funduszy venture capital w Polsce" pod patronatem Prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego.

W dniu 26 listopada 2012 roku, w Warszawie odbyło się Forum "Perspektywy rozwoju rynku funduszy venture capital w Polsce" pod patronatem Prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego. Konferencja poświęcona była pomocy inwestycjom w początkowej fazie rozwoju oraz innowacyjności i przedsiębiorczości w Polsce.

Forum, organizowane przez PARP, dotyczyło perspektyw polskiej przedsiębiorczości na rynku w Polsce oraz możliwości ekspansji na rynkach zagranicznych. Szczególny nacisk położono na tematykę dotyczącą start-upów, ich rozwojowi i metodom pozyskiwania funduszy. Dużym powodzeniem cieszyły się warsztaty oraz dyskusja panelowa. Uczestnicy mieli możliwość pozyskania wartościowych informacji z zakresu gospodarki i finansów, a także zapoznania się z najnowszymi trendami panującymi na rynku wśród firm działających w branżach charakteryzujących się dużym potencjałem wzrostu.

W konferencji udział wzięli m.in. przedstawiciele inwestorów polskich i zagranicznych, banków, kancelarii prawnych i podatkowych, nowych firm wspieranych przez PARP. Dzięki ich zaangażowaniu w konferencję oraz chęci podzielenia się doświadczeniami wyniesionymi z działalności rynkowej w Polsce i za granicą, uczestnicy Forum mogli zebrać konkretne wskazówki. Jednocześnie mogli bezpośrednio zapoznać się z oferowanymi usługami na stoiskach wystawienniczych. Mariusz Sperczyński, prezes zarządu spółki TechnoBoard, której stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, podkreśla:

Udział w tego typu wydarzeniach to ogromna szansa dla nowych firm, aby zdobyć wiedzę, która pomoże im w dalszej działalności. Jak odnieść sukces na trudnym obecnie rynku, jak ustrzec się przed niepożądanymi problemami, czy w jaki sposób otrzymać wsparcie, to niezwykle cenne informacje dla każdego przedsiębiorcy, nie tylko e-biznesowego.

źródło: informacja prasowa