RTV Euro AGD wspiera migających. Uruchomił videochat obsługiwany przez Migam.org

Dodane: 10.03.2015

Informacja prasowa

Udostępnij:

Contact Center RTV Euro AGD od 6 marca oferuje, wsparcie w systemie video czat dla osób posługujących się językiem migowym. Projekt przyjaznych zakupów dla Głuchych i słabosłyszących realizowany jest dzięki współpracy z Migam.org. 

fot. picjumbo.com

Od dnia 6 marca Contact Center RTV Euro AGD wprowadza nową usługę dedykowaną osobom Głuchym i słabosłyszącym. Dzięki niej wszyscy posługujący się w życiu codziennym językiem migowym będą mogli skorzystać z pomocy tłumacza. Na stronie www.euro.com.pl kupujący poprzez system video czat połączy się z tłumaczem „migającym”, który będzie pośredniczył w rozmowie z doradcą Contact Center. Doradca, odpowiadając na pytania, pomoże wybrać produkty najlepiej dopasowane do potrzeb Klienta czy skorzystać z dodatkowych usług oferowanych przez sieć.

– Zdecydowaliśmy się na współpracę z Migam.org, ponieważ mamy świadomość, z jakimi barierami spotykają się każdego dnia Głusi i słabosłyszący. We wrześniu 2014 roku uruchomiliśmy nowoczesne Contact Center, które ma za zadanie sprostać wymaganiom Klientów i rynku. Dzięki wykorzystywaniu wszelkich dostępnych technologii kupujący mogą łączyć się z naszymi doradcami na wiele sposobów, teraz także poprzez video czat. Zakupy za pośrednictwem naszego sklepu internetowego wsparte fachową pomocą telefoniczną, e-mailową czy komunikatorów doskonale realizują naszą dewizę bycia blisko potrzeb naszych klientów – od dziś także tych posługujących się językiem migowym. Cieszymy się, że rozwój technologii pozwala nam na zacieranie granic pomiędzy światem dźwięku i ciszy – mówi Tomasz Siedlecki, Dyrektor ds. Marketingu.

– Migam.org od samego początku swojej działalności stara się, za pomocą dostępnych środków komunikacji, ułatwiać funkcjonowanie osób, których ojczystym językiem jest język migowy. Blisko pół miliona osób Głuchych w Polsce, dzięki inicjatywie, którą właśnie realizujemy razem z RTV Euro AGD, będzie mogło w przyjazny i znany dla siebie sposób dokonać zakupów, mając gwarancję dokładanej informacji i pełnego zrozumienia potrzeb. Projekt, który rozpoczynamy z RTV Euro AGD to doskonały przykład, jak w praktyce realizować hasło społecznej odpowiedzialności biznesu – mówi Przemek Kuśmierek, CEO Projektu Migam.org