Rublon – zapomnij o nazwie użytkownika i haśle [konkurs]

Dodane: 19.06.2012

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Wystarczy pobrać aplikację, utworzyć konto na Rublon.pl i zeskanować kod QR, aby zapomnieć o „ręcznym” logowaniu się do serwisów, które odwiedzamy. Rublon pozwala na łatwe, szybkie i co najważniejsze bezpieczne logowanie się do profili na portalach dzięki kodom QR.

Wystarczy pobrać aplikację, utworzyć konto na Rublon.pl i zeskanować kod QR, aby zapomnieć o „ręcznym” logowaniu się do serwisów, które odwiedzamy. Rublon pozwala na łatwe, szybkie i co najważniejsze bezpieczne logowanie się do profili na portalach dzięki kodom QR.

Mówią, że najbezpieczniej jest mieć różne hasła do każdego z serwisów, w którym mamy założony swój profil. Jeśli tych serwisów jest więcej (i liczba ta nadal rośnie) to zapamiętanie wszystkich haseł może należeć do rzeczy trudnych. Sytuacja, gdy jesteśmy poza domem i nie mamy dostępu do naszego komputera, a chcemy zalogować się do Facebooka czy sprawdzić pocztę również wydaje się idealna do skorzystania z pomocy Rublona. Co najciekawsze, Rublon wykorzystuje kody QR, które są praktycznym sposobem na przekazywanie i udostępnianie wielu informacji, ale nie zostały przyjęte entuzjastycznie w Polsce.

W piątek pomysłodawcy Rublona zaktualizowali aplikację, dzięki czemu teraz możemy logować się za pomocą kodów do 200 portali (m.in. Facebook.com, Gmail.com, Allegro.pl, GoldenLine.pl itp). Jeśli portal, do którego często się logujemy nie został dopisany do listy zintegrowanych z Rublonem możemy sami go dodać korzystając ze specjalnej zakładki. Wystarczy, że logując się do serwisu włączymy zakładkę, która poprosi nas o jednorazowe wpisanie nazwy użytkownika i hasła, po czym wygeneruje kod QR, dzięki czemu będzie to nasze ostatnie „ręczne” logowanie do danego serwisu.

Wykupienie dostępu dzięki kodom QR do jednego portalu kosztuje 25 punktów, które można otrzymać za darmo zapraszając jednego znajomego do serwisu. Mamy dla Was przygotowane 10 kodów upoważniających do otrzymania 100 punktów, dzięki czemu będziecie mogli zalogować się do 4 portali za pomocą aplikacji Rublon.

Aby otrzymać od nas 100 punktów załóżcie konto na Rublon.pl i podajcie nam swój adres e-mailowy, który użyliście do rejestracji konta, wysyłając wiadomość na adres [email protected]. W temacie wiadomości wpiszcie „Rublon”. Mamy tylko 10 kodów do rozdania, więc rozdawać będziemy je zgodnie z zasadą „kto pierwszy, ten lepszy”.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem