Rurki z recyklingu gazet

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

TUTKI to rurki powstałe z recyclingu gazet, służące do samodzielnego wyplatania przedmiotów. To pierwszy na rynku tego typu kreatywny produkt.

TUTKI to rurki powstałe z recyclingu gazet, służące do samodzielnego wyplatania przedmiotów. To pierwszy na rynku tego typu kreatywny produkt.

Tutki zrodziły się z chęci połączenia kreatywnego recyclingu oraz prospołecznej inicjatywy. Kupując Tutki odbiorca otrzymuje gotowy do wyplatania produkt. W skład każdego zestawu wchodzą rurki skręcone z gazet (odpowiednia ilość na dany produkt) oraz instrukcja, jak samemu wypleść daną rzecz.

Na początku w ofercie będą dwa rodzaje Tutek – duże, kolorowe, z których możemy wypleść kubki i koszyki oraz małe do wyplatania biżuterii. Autorem konceptu jest Katarzyna Herman Janiec, projektantka.

Przy produkcji papierowej wikliny zatrudniono osoby wykluczone społecznie. To ważny element tej inicjatywy. Celem projektu jest stworzenie społecznie zaangażowanego biznesu, który łączy w sobie 4 wartości, zawarte 
 w logo produktu:

  • ECO – do produkcji używane są wyłącznie kolorowe gazety z recyclingu;
  • DIY – Zrób to sam. Tutki promują kreatywność, stymulują rozwój intelektualny i artystyczny;
  • <3 Produkt wrażliwy społecznie – wykonany przez osoby w trudnej sytuacji na rynku pracy (Stowarzyszenie Otwarte Drzwi, Fundacja Synapsis, Stowarzyszenie Ekon oraz niezrzeszone osoby niepełnosprawne);
  • ZEN – Twój czas „ZEN” przy wyplataniu. Pozwala oderwać się od zgiełku, szybkiego tempa świata, promuje powrót do tradycji – wspólnego spędzania czasu przy pracach ręcznych.

źródło: informacja prasowa