Rusza 4. edycja hub:raum Kraków WARP

Dodane: 11.09.2015

Informacja prasowa

Udostępnij:

Do 6 października startupy i przedsiębiorcy z branży technologicznej, którzy chcą rozwinąć swoje pomysły biznesowe, mogą zgłaszać się do hub:raum Kraków WARP –najlepszego programu dla startupów z Europy Środkowo-Wschodniej.

Inicjatywę organizuje centrum innowacyjności hub:raum Kraków, które jest częścią Deutsche Telekom, właściciela sieci T-Mobile. Dotychczas w trzech edycjach akceleratora wzięło udział 36 zespołów z 15 europejskich krajów, które uznały program za najlepiej dostosowany do realiów rynków europejskich i dający możliwość rozwoju projektu w tym regionie. Osoby zainteresowane udziałem w tegorocznej edycji mogą zgłaszać swoje projekty na stronie internetowej.

Nowa, świeża odsłona

Tegoroczna inicjatywa hub:raum Kraków WARP zostanie zorganizowana w nowej odsłonie. Podczas intensywnych, tygodniowych warsztatów młodzi przedsiębiorcy z Europy Środkowo-Wschodniej poszerzą swoją wiedzę i zdobędą doświadczenie w każdym aspekcie, który jest ważny dla biznesu – wszystko dzięki obecności międzynarodowych ekspertów oraz specjalistów Deutsche Telekom i T-Mobile. Z kilkunastu zespołów zaproszonych do Krakowa, mentorzy oraz przedstawiciele centrum innowacyjności i polskiego operatora z Grupy DT wybiorą projekty z potencjałem i szansą na wprowadzenie ciekawego produktu na rynek. Wybrane zespoły przez pięć tygodni będą mogły rozwijać produkty lub usługi w hub:raum Kraków dzięki wsparciu finansowemu, doradztwu mentorów i zapewnieniu przestrzeni do pracy. Celem ich pracy będzie przygotowanie produktu lub usługi do komercyjnego uruchomienia na rynkach poprzez sieć T-Mobile Polska oraz innych operatorów z grupy Deutsche Telekom. Najlepszy zespół będzie miał szansę zaprezentować swój projekt podczas międzynarodowej konferencji dla startupów, co umożliwi zdobycie inwestorów i doprowadzi produkt na kolejny etap rozwoju.

Dzięki hub:raum Kraków WARP mogę obserwować startupy, które wykorzystują wiedzę zdobytą podczas programu i rozwijają swoje projekty. Podczas trzech edycji wspieraliśmy zespoły w rozwoju ich pomysłów, a najlepsze z nich zaprosiliśmy do inkubatora, inwestując w nie i oferując wsparcie finansowe, dostęp do mentorów oraz zasobów Deutsche Telekom. Sukcesy uczestników naszych programów są dowodem na to, że warto podejmować takie inicjatywy. Cieszę się, że również w tym roku możemy pomóc startupom w dotarciu do milionów klientów i wejściu na zagraniczne rynki. – wyjaśnia Jakub Probola, lider hub:raum Kraków.

Poszukiwany, poszukiwana

Do programu mogą zgłosić się autorzy innowacyjnych pomysłów w obszarze szeroko rozumianego CIT . Proces rekrutacyjny potrwa do 6 października. hub:raum Kraków szuka zespołów oraz osób z gotowym pomysłem lub projektem. Zakwalifikowanie do programu nie oznacza objęcia udziałów w danym projekcie, co więcej centrum innowacyjności pokrywa koszty związane z podróżą oraz zakwaterowaniem uczestników. Startupy, które chcą wziąć udział w programie powinny wypełnić formularz dostępny na stronie: www.f6s.com/hubraumkrakow/apply.

3 edycje hub:raum Kraków WARP hub:raum Kraków WARP to jeden z największych tego typu programów akceleracyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej. Dotychczas, w trzech edycjach turbo warsztatów, wzięły udział 36 startupy z 15 krajów. Podsumowanie pierwszej edycji programu znajduje się tutaj.

W 2013 roku wzięliśmy udział w pierwszej edycji programu akceleracyjnego, nasz projekt rozwinął się właśnie dzięki wsparciu hub:raum Kraków. Warsztaty okazały się bardzo przydatne i dały cenną wiedzę. Od tego czasu zwyciężyliśmy w kilku konkursach startupowych w Europie i przeprowadziliśmy udaną kampanię crowdfundingową na Indiegogo), która pozwoliła nam zebrać fundusze na dalszy rozwój produktu. – mówi Alexander Diatlov, współzałożyciel Ecoisme, startupu z portfolio hub:raum Kraków. Ecoisme to inteligentny system do monitorowania zużycia energii, dzięki któremu konsumenci mogą w znaczny sposób zmniejszyć koszty prowadzenia gospodarstwa domowego.

Więcej informacji o programie dostępnych jest na stronie: https://www.hubraum.com/warp.