Rusza akcja „Ukradnij nasz samochód”

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Inżynierowie z Krakowskiej firmy KISS digital, stworzyli pierwszy zbliżeniowy zamek do samochodu działający zarówno na IPhone’ach oraz telefonach opartych o system Android. Urządzenie stanowi również zabezpieczenie antykradzieżowe i umożliwia udostępnianie auta innym.

fot. materiały prasowe

Funkcjonalność przede wszystkim

Loxet to swoisty łącznik między samochodem a Twoim telefonem. Wmontowane w samochodzie urządzenie skanuje otoczenie dzięki technologii Bluetooth Low Energy. Gdy wykryje aplikację w swym zasięgu, znajdzie sparowane z nią urządzenie, otworzy drzwi, a gdy łączność zostanie przerwana, zamknie je. Nikt również nie będzie również w stanie odjechać samochodem bez zgody właściciela dzięki możliwości blokady zapłonu.

Obecnie na rynku istnieją auta, dla których podobne funkcje są spełniane przez breloki do kluczy. Są to najczęściej nowe modele – Loxet wychodzi naprzeciw potrzebom zwykłych ludzi, działa ze wszystkimi autami wyposażonymi w centralny zamek. Aplikacja służy kierowcy jako podręczny manager pojazdów. Można dzięki niej zarówno obsługiwać kilka urządzeń jednocześnie, jak też udostępnić komuś samochód na wybrany przez siebie okres czasu – świetne rozwiązanie dla samochodów służbowych!

Cena? Jest dobrze – w limitowanej ofercie urządzenie można kupić za $39 dolarów, standardowa cena wynosi $59.

Wyzwanie dla hakerów

Ze względu na specyfikę produktu, niezwykle ważne jest jego bezpieczeństwo. Twórcy znaleźli intrygujący sposób na dowiedzenie, że Loxet jest niezawodny i rzucili rękawicę wszystkim, którym technologia nie jest obca. Przez 30 dni samochód wraz czeka na śmiałka na parkingu przy ul. Straszewskiego w Krakowie. Ktokolwiek złamie zabezpieczenia Loxet otworzy drzwi, będzie mógł odjechać oldschoolowym Volvo. Przyszłość projektu Kampania na Kickstarterze ma na celu zebranie 25 000$, by umożliwić rozpoczęcie produkcji urządzenia.

Specjaliści w KISS oczywiście nie poprzestają na wypuszczeniu produktu na rynek. Już teraz zapowiadają m.in. dodanie funkcji trackowania GPS oraz funkcji przydatnych dla flot. Trzymamy kciuki!