Rusza cykl seminariów o finansowaniu start-up’ów

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

8 lutego w Łodzi i 15 lutego w Warszawie odbędą się pierwsze seminaria z cyklu Kapitał na start pt.: Rewolucja czy ewolucja – sposób na innowacyjny start-up!

8 lutego w Łodzi i 15 lutego w Warszawie odbędą się pierwsze seminaria z cyklu Kapitał na start pt.: Rewolucja czy ewolucja – sposób na innowacyjny start-up!

Spotkania mają na celu przybliżenie tematyki finansowania przedsiębiorstw na wczesnym etapie rozwoju, przedstawienie  ścieżek rozwoju działalności start-up, zaprezentowanie logiki działań inwestorów oraz drogi jaką Pomysłodawca musi przejść, aby pozyskać kapitał.

Wydarzenia podzielone są na trzy bloki tematyczne. W pierwszej części zatytułowanej „Start-up okiem Pomysłodawcy” czołowi przedstawiciele przedsiębiorstw powstałych w oparciu o innowacyjne pomysły odpowiedzą na pytania:

 • Jakie są kluczowe czynniki sukcesu w działalności start-up?
 • Jaką drogę trzeba przejść, aby pozyskać Inwestora?
 • Jak wygląda współpraca z Inwestorem?
 • Jak chronić i skutecznie wdrażać pomysł na biznes?
 • Czy formy dostępnego wsparcia odpowiadają na realne potrzeby start-up?

Podczas bloku „Start-up okiem Inwestora”, osoby inwestujące kapitał w przedsięwzięcia na wczesnym etapie rozwoju podzielą się informacjami :

 • Czego Inwestor oczekuje od Pomysłodawcy?
 • Rewolucyjny, czy ewolucyjny – który pomysł ma szanse na pozyskanie kapitału?
 • Czym jest montaż finansowy i jaka jest logika interesów udziałowców?
 • Jakie formy wsparcia oferują Inwestorzy?

Spotkanie zakończy się warsztatem pt. ”Nowe media w start- up – sztuka współpracy na odległość”, podczas którego dowiesz się:

 • Jakie narzędzia komunikacyjne są na topie?
 • Dlaczego AppStore sprzedaje już ponad 7 tyś. różnych aplikacji biznesowych i liczba ta stale rośnie?
 • Dlaczego dużym firmom tak trudno przekonać się do zmian?
 • Co może mieć mała firma z innowacyjnego podejścia do współpracy z otoczeniem?

Seminaria poprowadzą znakomici przedstawiciele przedsiębiorstw powstałych w oparciu o innowacyjne pomysły oraz osoby. Wśród zaproszonych gości spotkają Państwo: Piotra Nawrockiego (ID Block Systems), Arkadiusza Skuzę (Save Up),  Piotra Krawczyka (RedBelt), dr hab. Marka Langnera (Novasome), Krzysztofa Dębowskiego (SARE), Andrzeja Różyckiego (Tar Heel Capital), Zdzisława Rawickiego (Instytut Elektrotechniki), Małgorzatę Szudejko (INVESTIN), Mariusza Kaczmarka (Gilda Aniołów Biznesu), Olgę Yanusik (Secus – Sieć Aniołów Biznesu) oraz Piotra Maczugę (Nowoczesna Firma).

Wydarzenia skierowane są do osób zainteresowanych pozyskaniem kapitału na realizacje pomysłów biznesowych, w szczególności do osób pragnących skomercjalizować innowacyjne pomysły na biznes w branży nowych technologii, elektrotechniki, usług profesjonalnych, jak również do przedsiębiorców oraz naukowców zainteresowanych transferem wiedzy i innowacji do biznesu.

Udział w seminarium jest bezpłatny. Jeśli są Państwo zainteresowani uczestnictwem w wydarzeniach, prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego dostępnego na stronie Inkubatora Obserwatorium Zarządzania.

Organizatorem cyklu seminariów Kapitał na start jest Fundacja Obserwatorium Zarządzania. W 2012 roku odbędzie się 6 jednodniowych spotkań w różnych miastach polski. Patronem medialnym wszystkich wydarzeń są portale MamBiznes.pl oraz Proseedmag.pl.

źródło: informacja prasowa