Rusza „Eurowizja dla startupów”. ReaktorX zapowiada ekspansję

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Rusza „Eurowizja dla startupów”. ReaktorX zapowiada ekspansję

Udostępnij:

ReaktorX – jeden z programów akceleracyjnych, zapowiedział ekspansję na cały region Europy Środkowo-Wschodniej i chce przeprowadzić „Eurowizję dla startupów”.

ReaktorX ekspanduje

Twórcy ReaktorX to przedsiębiorcy i inwestorzy, którzy chcą pozyskać jak najwięcej jednorożców w Europie Środkowo-Wschodniej w ciągu kilku najbliższych lat. Niedawno zbierali opinie z rynku od founderów dot. tego, co mogliby wdrożyć i zmienić w swoim programie akceleracyjnym.

ReaktorX oferuje finansowanie preseed w wysokości 25 tys. euro, a także 75 tys. euro kredytów i zniżek oraz mentoring doświadczonych ekspertów z regionu. Dalsze finansowanie, o ile będzie potrzebne, może zapewnić SMOK Ventures, który jest jednym z partnerów programu.

Co ważne – Reaktor X nie oferuje warsztatów, a cała organizacja akceleratora jest hybrydowa. Oznacza to, że pierwszy tydzień i demo night odbywają się w innym kraju regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Stąd sprytne porównanie do Eurowizji. Cały program trwa 9 tygodni.

Co oferuje ReaktorX?

  • 25 tys. euro wstępnego finansowania;
  • 75 tys. euro zniżek i kredytów;
  • 1 doświadczonego mentora przodującego z regionu Europy Środkowo-Wschodniej;
  • Dostęp na żądanie do pomocników i ekspertów;
  • Żadnych warsztatów;
  • Struktura hybrydowa;
  • Struktura sprintu z celami wyznaczonymi przez założycieli.

Dla kogo jest ReaktorX?

Udział w programie akceleracyjnym ReaktorX może wziąć dowolny startup z regionu Europy Środkowo-Wschodniej, tj. z Polski, Rumunii, Bułgarii, Ukrainy, Węgier, Chorwacji, Estonii, Łotwy, Litwy, Mołdawii, Serbii, Słowenii, Czech czy Białorusi.

Ponadto founderzy startupu muszą mieć doświadczenie (praktyczne lub akademickie). Mogą to być też doświadczeni przedsiębiorcy, ludzie z ambicją budowania globalnych rozwiązań albo ci, którzy mają za sobą walidację i prototypowanie.

Ostatecznie wybranych może być tylko 5 startupów. Zapisy trwają do 8 lutego 2023 r. Co ciekawe – kraj zwycięzców nagrody będzie gospodarzem kolejnych edycji demo night. Ma to też być niejako promocja przedsiębiorczości.