Rusza Hinter.ai. Na początek pomoże firmom usprawnić pracę zdalną

Dodane: 27.04.2020

Informacja prasowa

Udostępnij:

Twórcy platformy IniJob.com uruchomili nowe narzędzie wspierające sprawne działanie organizacji dzięki zaawansowanej analizie danych zbieranych od pracowników. Hinter.ai w pierwszej fazie ma pomóc menadżerom w zarządzaniu zespołami, które w związku z epidemią SARS-CoV2 muszą pracować w trybie zdalnym. Narzędzie przeznaczone jest dla firm zatrudniających powyżej 50 pracowników. Podstawowe funkcjonalności można przetestować za darmo.
Od połowy marca wiele firm, praktycznie z dnia na dzień, musiało przejść na tryb pracy zdalnej. Wielu menadżerów często nie miało doświadczeń w tego typu pracy co powoduje, że niejednokrotnie porusza się dziś nieco po omacku. Dodatkowo taki sposób realizacji obowiązków wpływa na spadek produktywności i morale zespołów, nagle pozbawionych codziennych interakcji i społecznego aspektu funkcjonowania w miejscu zatrudnienia.

Nowa sytuacja wymaga od zarządzających nie tylko wprowadzenia procedur i zasad działania, ale też uważnego wsłuchiwania się w opinie zespołu. To jednak jest wyjątkowo trudne w sytuacji, kiedy pracownicy odczuwają niepokój związany z oderwaniem się od dotychczasowej rutyny, a także obawę o przyszłość, zachowanie źródła utrzymania czy plany rozwoju własnej kariery. Dodatkowym czynnikiem utrudniającym zbieranie informacji zwrotnej od pracowników w średnich i dużych organizacjach jest problem z analizą danych szybko i w syntetycznej formie.

Wsparcie w zarządzaniu zespołami w obecnej, nienaturalnej sytuacji, ma zapewnić platforma Hinter.ai – nowe narzędzie opracowane przez twórców IniJob.com wspólnie z ekspertami Instytutu Gaussa.

Hinter.ai pozwala na szybkie przeprowadzenie wystandaryzowanych i anonimowych badań wśród pracowników oraz ich zaawansowaną analizę statystyczną, docelowo z wykorzystaniem uczenia maszynowego. Na bazie zebranych od pracowników informacji platforma pomaga opracować także rekomendacje i wskazówki dla menadżerów. Narzędzie umożliwia także sprawdzanie efektywności wprowadzonych następnie zmian.

– Od wielu miesięcy pracowaliśmy nad budową efektywnego narzędzia analizy danych zbieranych od pracowników, które ma wspierać pracę zarządzających. Epidemia i wprowadzenie izolacji, które zmusiło wiele firm do natychmiastowego przerzucenia się na pracę zdalną spowodowało, że zdecydowaliśmy się w pierwszej kolejności uruchomić moduł platformy poświęcony usprawnianiu pracy zdalnej. Wierzymy, że to rozwiązanie wydatnie pomoże w zachowaniu produktywności wielu średnich i dużych organizacji, co da im szansę łatwiej przejść przez ten ciężki okres – mówi Bartosz Michałek, współtwórca Hinter.ai – Nasza platforma będzie sukcesywnie rozwijana i uzupełniania o kolejne moduły. Ten dziś najbardziej potrzebny jest dostępny już teraz – dodaje.

Uruchomienie badania na platformie Hinter.ai odbywa się błyskawicznie, a wypełnienie ankiety zajmuje pracownikowi kilka minut. Algorytmy automatycznie zbierają i analizują dane, które następnie są sprawdzane i weryfikowane przez ekspertów. Menedżerowie szybko otrzymują wyniki badania  i konkretne wskazówki.

– Wykorzystanie platformy Hinter.ai u naszych pierwszych klientów dało niesamowicie dobre efekty. Frekwencja w pierwszych badaniach wyniosła ponad 90 proc. Wskazuje to na ważność i aktualność tematu pracy zdalnej. Przetworzone dane możemy też łączyć z twardymi danymi biznesowymi, na przykład sprzedażowymi. Daje to dodatkową wartość dla zarządzających – mówi Dariusz Ambroziak z Instytutu Gaussa, współtwórca rozwiązania – Przykładowo, u jednego z klientów okazało się, że jakość obowiązujących w firmie procedur uniemożliwiała ponad 100-osobowemu, rozproszonemu zespołowi sprzedawców efektywniejszą sprzedaż produktów. Aktualnie obowiązujące procedury negatywnie wpływały na osiągane przez nich wyniki i wysokość  wynagrodzenia handlowców. Dopiero nasze badanie pomogło nazwać po imieniu ten problem, wcześniej  nie było na to twardych dowodów – dodaje.

Hinter.ai ma przede wszystkim pomóc w identyfikowaniu problemów w organizacji oraz wskazać konkretne „hinty”, czyli podpowiedzi jak rozwiązywać dany problem.

– Na podstawie danych, które zbieramy od pracowników, możemy generować precyzyjne rekomendacje działań dla firm, aby poprawiać sprawność współpracy w modelu pracy zdalnej. Rekomendujemy działania oparte o dowody. Innymi słowy, nasze zalecenia mają umocowanie w analizach, które udostępniamy i które potwierdzają ich słuszność. Menedżerowie otrzymują krótką listę działań, bardzo konkretną, bez zbędnego natłoku informacji i od razu mogą zabrać się do działania z wynikami – podsumowuje Bartosz Michałek.

Każda firma (powyżej 50 zatrudnionych) może przetestować Hinter.ai za darmo w ramach konta podstawowego, realizując badanie w ramach modułu „Analiza pracy zdalnej”.

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem