Rusza Infoshare 2020 – największe europejskie spotkanie wiedzy i biznesu

Dodane: 10.09.2020

Informacja prasowa

Udostępnij:

Blisko 200 czołowych prelegentów z Polski i ze świata, inwestorzy z Doliny Krzemowej, wiodące europejskie VC, a także ponad 250 technologicznych startupów i największych globalnych korporacji. To wszystko podczas Infoshare 2020. Największa konferencja technologiczna w Europie Środkowo-Wschodniej startuje 23 września w formacie online, transmitowanym na cały świat z Gdańska. Potrwa aż 6 dni!

Wiedza i biznes w jednym miejscu

Infoshare to aż 9 scen tematycznych z prelekcjami na żywo, w trakcie których eksperci z całego świata omówią istotne zagadnienia dotyczące innowacji w biznesie i zarządzaniu, sztucznej inteligencji oraz przyspieszenia globalnego rynku technologicznego wywołanego COVID-19.Tegoroczna edycja to także kompendium wiedzy na temat skutecznych sposobów zwiększania sprzedaży, budowania marki oraz studium najciekawszych wdrożeń technologicznych gigantów i innowacyjnych rozwiązań oferowanych przez startupy. Wszystko będzie prezentowane w wirtualnej przestrzeni EXPO.

INSPIRE STAGE

Na jednej z 3 głównych scen konferencji, eksperci z całego świata omawiać będą m.in. zagadnienia z pogranicza świata ludzi i maszyn, oraz zagrożenia i szanse płynące z wykorzystania najnowszych trendów digital w medycynie czy walce z terroryzmem. Zobaczymy mi.n.:

  • Audrey Tang – minister ds. cyfryzacji Tajwanu, która przekona słuchaczy, że technologię warto uczłowieczać: „Internet rzeczy” powinien stać się “internetem istot”.
  • Anis Uzzaman (Pegasus Tech Ventures) – inwestor w SpaceX i Airbnb zdradzi tajniki budowania startupów i wskaże typowe błędy, których przedsiębiorcy powinni unikać podczas budowania swoich biznesów.
  • O umiędzynarodowieniu firm, na przykładzie w Spotify, opowie Axel Bard Bringéus (EQT Ventures/ex Spotify). Podzieli się wnioskami i spostrzeżeniami na temat tego, jak gigant utrzymał tak szybkie tempo rozwoju, likwidując wąskie gardła po drodze.
  • David Shanks (NZ Classification Office)pokaże granice wolności i ochrony społeczeństwa w mediach społecznościowych. Z kolei James Rogers (SDU / LSE) wyjaśni, w jaki sposób terroryści wykorzystują technologię i drony do zabijania ludzi.
  • Na scenie pojawi się także pierwsza na świecie psychiatra robotów – Joanne Pransky, która przedstawi widowni swoich robotycznych pacjentów i roztoczy wizję przyszłości, w której roboty są partnerami, towarzyszami i współpracownikami ludzi.
  • Cybernetyczny świat przybliży również Robert Riener (ETH Zurich), ekspert w dziedzinie interakcji sensoryczno-motorycznych między ludźmi i maszynami, który odpowie na pytanie czy cyborgi są dla nas zagrożeniem, szansą, a może jednym i drugim?

MARKETING STAGE

Wśród prelegentów sceny marketingowej nie zabraknie największych, światowych marketerów i influencerów: Neil Patel (NP Digital i Ubersuggest) – jeden z TOP 10 światowego marketingu wg Forbes, Mark Schaefer (B Squared Media)czyMike Russell (Music Radio Creative). Z Polski zobaczymy m.in. Janinę Bąk z janinadaily.com, Pawła Tkaczyka (Midea), Jakuba Biela (x-kom) i Artura Jabłońskiego (Digitalk).

Opowiedzą oni o najnowszych trendach w marketingu, przybliżą techniki optymalizacji lejka sprzedażowego, zwiększania zasięgu i skutecznej sprzedaży.

DEVTRENDS STAGE

Na uczestników tegorocznej edycji Infoshare 2020 Online czeka 7 scen poświęconych zagadnieniom technologicznym. Na głównej – Devtrends, prelegenci opowiedzą o przyszłości technologii, gamingu, programowaniu czy cyberbezpieczeństwie. Wystąpią m.in.:

  • John Romero (Romero Games) – wielokrotnie nagradzany programista, projektant kultowych gier, którego praca obejmuje ponad 130 pozycji. Uznawany za „ojca strzelanek pierwszoosobowych”, jak Wolfenstein 3D, DOOM, Quake, Heretic i Hexen. Podczas wystąpienia opowie o początkach firmy Id Software oraz wydarzeniach, które doprowadziły do jej powstania.
  • Piotr Konieczny (Niebezpiecznik.pl), zdradzi jak szpiegować szpiegów w internecie. Zaprezentuje techniki pozyskiwania informacji na temat ludzi oraz firm na podstawie ogólnodostępnych źródeł w internecie.
  • Nie zabraknie też Adama Haertle (Zaufana Trzecia Stona), który w swoim wystąpieniu przedstawi zbierane od lat historie mniejszych i większych katastrof z obszaru security, bo uważa, że przyjemniej uczyć się na cudzych błędach, niż na własnych.

Pełna agenda Infoshare 2020 Online znajduje się pod tym linkiem.

Ekskluzywna przestrzeń do wymiany kontaktów

Poza solidną dawką wiedzy, na uczestników konferencji – przedstawicieli firm i inwestorów, czekają niespotykane dotąd możliwości biznesowego networkingu. Nowością będą wirtualne tablice z ofertami pracy, łączące przedstawicieli firm i korporacji z obecnymi na konferencji developerami oraz specjalistami branży IT.

Obecne na wydarzeniu Startupy będą mogły nawiązać kontakt z blisko 100 inwestorami ze świata – aniołami biznesu, funduszami VC i CVC. Wśród nich m.in. Manta Ray, Breega Capital, Pracuj Ventures, Experior Venture Fund, Credo, Sunfish Partners. Rozmowy będą się odbywać podczas indywidualnych spotkań, umawianych w dedykowanym narzędziu matchmakingowym. W 2019 roku odbyło się ponad 1700 takich spotkań.

Ostatniego dnia konferencji odbędzie się finał konkursu Startup Contest, do którego w tym roku napłynęło aż 677 zgłoszeń z 50 krajów z całego świata, w tym ponad 200 projektów z Polski. Finaliści powalczą o nagrody w wysokości 30 tysięcy EURO, ufundowane przez Prezydenta Miasta Gdańska.

 

MamStartup jest patronem medialnym Infoshare