PZU i Alior Bank uruchomili platformę pożyczkową – portal Cash

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

PZU i Alior Bank uruchomili platformę pożyczkową – portal Cash

Udostępnij:

Innowacyjny portal internetowy Cash, stworzony przez PZU i Alior Bank, wystartował. Dzięki niemu pracownicy mają szybki dostęp do tanich i bezpiecznych pożyczek, które automatycznie spłacają z pensji. Z portalu już korzystają pracownicy spółki z Grupy PKP – PKP TELKOL sp. o.o., która jako pierwsza rozpoczęła współpracę z Cash. Portal jest już dostępny także dla innych pracodawców.

– Rozpoczynamy działalność na szeroką skalę. Po udanym zakończeniu pilotażowej fazy, gdy możliwość korzystania z pożyczek zaoferowaliśmy pracownikom spółek z Grupy PZU, otwieramy się na współpracę z innymi firmami. Pierwszą jest PKP TELKOL, spółka z Grupy PKP. To szczególny wyraz troski o pracowników – mówi Małgorzata Sadurska, członek zarządu PZU. PKP TELKOL to spółka świadcząca specjalistyczne usługi telekomunikacyjne i utrzymaniowe dla sektora kolejowego.

– Udostępnienie tak unikalnej platformy pożyczkowej odpowiada na aktualne potrzeby klientów. Pokazuje też, że Alior Bank, będący częścią Grupy PZU, tworzy unikalne rozwiązania i w ten sposób dyktuje trendy na finansowym rynku – mówi Iwona Duda, wiceprezes kierująca pracami zarządu Alior Banku.

Za pośrednictwem internetowego portalu Cash zatrudnieni na umowę o pracę pracownicy, mogą w łatwy i szybki sposób uzyskać niskooprocentowane pożyczki na dowolny cel. Maksymalna kwota pożyczki to 50 tysięcy złotych. Może być ona przyznana na okres od 3 do 36 miesięcy. Pożyczki oferowane przez Alior Bank na portalu Cash wyróżnia także niski koszt – mniej niż 5 zł miesięcznie za każdy pożyczony 1000 zł, jeśli spłacamy ją w 18 lub więcej ratach. – Stawiamy na zdalność i maksymalne ograniczenie formalności. Pracownicy nie muszą przedstawiać zaświadczenia o zarobkach, ponieważ o to dba ich pracodawca – wyjaśnia Weronika Dejneka, prezes spółki zarządzającej portalem Cash.

Proces jest w pełni zdalny – od wypełnienia wniosku online, aż do podpisania umowy poprzez wiadomość SMS. Z pożyczki można skorzystać z domu, co jest wygodne z perspektywy użytkownika. Pracownik  otrzymuje pieniądze następnego dnia roboczego po podpisaniu umowy. Raty są automatycznie potrącane z wynagrodzenia, nie trzeba więc pamiętać o terminie ich spłaty.

Portal Cash daje korzyści zarówno pracownikom, którzy mogą uzyskać dodatkowe pieniądze z bezpiecznego źródła, jak i pracodawcom, dla których to możliwość oferowania dodatkowych benefitów zatrudnionym. – Cash jest dla pracodawców sposobem na zyskanie większej atrakcyjności na rynku pracy. Oferując pracownikom dodatkowe korzyści, mogą utrzymać tych, na których im najbardziej zależy i zdobyć nowych – dodaje prezes Dejneka.

Portal Cash oferuje pracodawcom wszechstronne wsparcie przy uruchamianiu i obsłudze platformy. Obejmuje ono szkolenia dla działów płac, materiały informacyjne dla pracowników i kompleksowy bieżący serwis.

– Portal Cash to nowa linia biznesowa i świetny przykład wykorzystania synergii w ramach Grupy PZU. Współpraca z bankami jest jednym z naszych strategicznych priorytetów. Rozszerzamy ją, by jeszcze lepiej zaspokajać potrzeby klientów – podkreśla Małgorzata Sadurska, członek zarządu PZU.