Rusza IV edycja konkursu Kraków Business Starter

Dodane: 22.02.2017

Informacja prasowa

Udostępnij:

Myślisz o założeniu własnej firmy, stworzeniu swojego produktu bądź usługi, ale boisz się klęski? Masz pomysł w głowie, ale nie wiesz jak przekuć go w biznes? Szukasz wiedzy i pieniędzy na start? Wszystko to możesz zdobyć, startując w konkursie Kraków Business Starter.

Jeśli masz pasję i chcesz na niej zarabiać, nie bój się, działaj! Wystartuj w konkursie i zdobądź środki na rozwój! Spiesz się, na zgłoszenia czekamy do końca marca.

StartUp Now in Kraków

Kraków Business Starter (KBS) jest konkursem skierowanym przede wszystkim do młodych, przedsiębiorczych osób, które mają pomysł na siebie i chcą podjąć wyzwanie realizacji swoich biznesowych marzeń. Udział w KBS daje przede wszystkim szansę na rozwój własnej firmy w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości (AIP). Kolejną wartością uczestnictwa w konkursie jest także możliwość rozwoju swoich kompetencji, zdobycie doświadczenia i zaistnienie w świecie biznesu.

– Zauważyłem, że nie ma takiego programu, który nie tylko daje możliwości finansowania najlepszych pomysłów, ale przez niemalże cały rok wspiera młodych ludzi w ich działaniach, począwszy od fazy zrodzenia się pomysłu, poprzez dawkę solidnej wiedzy, aż po możliwość przetestowania tej wiedzy w praktyce. Tak narodził się pomysł stworzenia konkursu, który w dalszym ciągu możemy kontynuować – mówi Sebastian Kolisz, Partner Zarządzający AIP.

W poprzednich edycjach zostało zgłoszonych ponad 300 projektów. To z nich zostali wyłonieni finaliści, którzy odnoszą dzisiaj sukcesy na rynku. Można tu przytoczyć m.in. firmę Jaki warun, która stworzyła profesjonalny serwis dla osób wspinających się po skałach. Oferuje on unikalne dane, dotyczące warunków pogodowych – pochodzące z kamer (zbudowanych w oparciu o własną technologię) zainstalowanych w centralnych punktach rejonów wspinaczkowych. Innymi pomysłami są: LEKKA Furniture – firma zajmująca się renowacją, sprzedażą i projektowaniem mebli, do produkcji których wykorzystywane są odnawialne surowce; czy też projekt Spacegear, oparty na tworzeniu innowacyjnych systemów napędowych do dronów.

– Muszę przyznać, że cieszą mnie takie inicjatywy jak Kraków Business Starter. To szansa nie tylko na zdobycie pieniędzy na start, ale przede wszystkim możliwość pokazania się, zderzenia własnej wizji z opinią profesjonalistów. Dzięki konkursowi poznaliśmy świetnych ludzi, którzy dali nam wiarę w powodzenie projektu. Dziękujemy! – komentuje Dariusz Szylko, właściciel firmy Jaki warun.

Jak aplikować?

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy wypełnić formularz on-line, w którym należy umieścić m.in. dane osobowe, informacje o wykształceniu, profilu działalności firmy wraz z opisem pomysłu biznesowego. Formularz rejestracyjny znajduje się na stronie internetowej www.krakowbusinessstarter.pl. Pierwszy etap rekrutacji już trwa, a zgłoszenia przyjmowane są do 31 marca 2017 roku.

Akademia wiedzy Kraków Business Starter

Konkurs KBS to kompleksowa propozycja szkoleniowo-grantowa, dlatego też w ramach II etapu uczestnicy otrzymają pakiet szkoleniowy wraz z dodatkowymi warsztatami, prowadzonymi przez praktyków biznesowych, m.in. certyfikowanych trenerów UBS. Spośród pełnej oferty szkoleniowej uczestnicy będą mieli możliwość wyboru najbardziej przydatnych z ich punktu widzenia szkoleń, dostosowanych do ich faktycznych potrzeb. Osoby, które ukończą tę część otrzymają certyfikaty firmowane przez UBS i AIP Kraków.

– Kraków Business Starter to świetny początek dla każdego, kto marzy o własnej firmie. Dla nas były to nie tylko inspirujące wykłady doświadczonych trenerów, ale też motywacja, aby z każdym etapem konkursu stawiać sobie nowe postanowienia i je realizować. Dzięki KBS mieliśmy dodatkową motywację, aby rozwijać firmę i prezentować swoje osiągnięcia! – wyznaje Ewelina Lekka, właścicielka LEKKA Furniture

Zderzenie z rzeczywistością

Trzeci etap projektu to tzw. okres inkubacji, trwający 6 miesięcy, podczas którego 10 uczestników konkursu będzie miało możliwość zweryfikować i przetestować swój pomysł na biznes. W ramach programu preinkubacji w AIP Kraków każda firma otrzyma: osobowość prawną, dzięki czemu nie będzie zmuszona płacić składek ZUS, obsługę księgową oraz prawną, dostęp do przestrzeni biurowej, mentoring oraz możliwość uczestnictwa w wydarzeniach i spotkaniach networkingowych, organizowanych przez AIP Kraków.

Po okresie bezpłatnej inkubacji najlepsze projekty otrzymają nagrodę w wysokości 10 000 zł. Wyboru zwycięzców dokona Komisja Konkursowa, składająca się z przedstawicieli AIP Kraków oraz Mecenasa działań AIP Kraków, firmy UBS Business Solutions Poland Sp z o.o. .

– UBS jest instytucją finansową, która m.in. świadczy usługi przedsiębiorcom odnoszącym znaczące sukcesy na całym świecie. Powodzenie poprzednich edycji pozwala wierzyć, że dzięki Krakow Business Starter powstaną w Krakowie firmy, które odniosą podobne osiągnięcia. Ten program powstał w ramach naszej strategii odpowiedzialności społecznej biznesu, której jednym z głównych założeń jest działanie na rzecz społeczności lokalnej. Krakow Business Starter przyciąga utalentowanych studentów i absolwentów, którzy dzięki naszej pomocy nie boją się ryzykować i budować swoich zamierzeń biznesowych przyczyniając się do prężnego rozwoju miasta – podsumowuje Michał Stępień, General Manager UBS Kraków.

Projekt realizowany jest przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości w Krakowie oraz Mecenasa działań AIP Kraków, firmę UBS Business Solutions Poland Sp z o.o. Więcej informacji o konkursie możemy uzyskać na stronie projektu www.krakowbusinessstarter.pl. 

MamStartup jest patronem medialnym wydarzenia