Rusza IV edycja programu mentorskiego Tech Leaders Polska

Dodane: 18.12.2018

Informacja prasowa

Rusza IV edycja programu mentorskiego Tech Leaders Polska

Udostępnij:

Od stycznia do maja przyszłego roku potrwa IV edycja międzynarodowego bezpłatnego programu mentorskiego Tech Leaders Polska. Jest on przeznaczony dla każdego, kto chce rozwijać się w IT, wejść do tej branży, rozwijać swoje idee biznesowe lub dla firm związanych z nowymi technologiami.

Misją projektu jest stworzenie swobodnej przestrzeni do dzielenia się wiedzą i rozwijania możliwości w życiu zawodowym, korzystając ze wsparcia doświadczonych mentorów.

Trzy poprzednie edycje były dedykowane jedynie dla kobiet, natomiast czwarta została otwarta dla wszystkich. “W różnych etapach życia potrzebujemy rozwijać różne kompetencje, aby osiągnąć zamierzone cele, czy marzenia. W Tech Leaders dajemy możliwość uczestnikowi w każdym wieku, aby wybrał mentora, który w danym momencie życia najbardziej wzbogaci jego rozwój. Do dyspozycji są eksperci m.in. z programowania, user experience, sztucznej inteligencji, rozwijania biznesu, kompetencji miękkich, marketingu, sprzedaży etc. Program jest dedykowany zarówno dla osób rozpoczynających karierę, jak i tych, które są na bardziej zaawansowanym poziomie” mówi Ewelina Wołoszyn, jeden z organizatorów Tech Leaders Polska.

W trzech poprzednich edycjach wzięło udział ponad 170 uczestniczek z całego świata. “Program Tech Leaders cieszy się ogromnym powodzeniem, w poprzedniej edycji spłynęło do nas ponad 830 zgłoszeń od potencjalnych kandydatek z najdalszych rejonów świata. Od Kanady, Stanów Zjednoczonych, Indii, Singapuru po Europę, jest to znaczące, ponieważ oddaje skalę, jak bardzo potrzebny jest mentoring na całym świecie” mówi Anna Szwiec, jeden z organizatorów Tech Leaders Polska.

Czwarta edycja wygląda analogicznie, każdy uczestnik będzie współpracować z jednym, wybranym mentorem w czasie indywidualnych sesji mentorskich. Częstotliwość i rodzaj spotkań – online/offline jest ustalana indywidualnie przez mentora i uczestnika, w zależności od potrzeb. Uczestnicy sami wybierają mentorów na podstawie biogramów i sfer, które chcą rozwijać. Program potrwa cztery miesiące.

Organizatorem Tech Leaders Polska jest społeczność Women in Technology. “Tech Leaders Polska jest częścią Tech Leaders Global – serii czteromiesięcznych programów mentorskich organizowanych na całym świecie” mówi Ewelina Łakoma, jeden z organizatorów Tech Leaders Polska.

Wydarzenie jest bezpłatne, liczba miejsc ograniczona, uczestnicy będą wybrani spośród zgłoszeń. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić aplikację dostępną od 14 grudnia do 28 grudnia br. na stronie: techleaders.eu.

Partnerzy Honorowi: Krajowa Izba Gospodarcza, Urząd Miasta Krakowa Partnerzy: Konsulat Generalny Stanów Zjednoczonych w Krakowie, Women Techmakers, Google Developers, Sabre, GlobalLogic, Lonsley, Accenture.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem