Rusza kolejna edycja Global Startup Challenge

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Global Startup Challenge 2011 to druga odsłona konkursu, dającego największą szansę na odniesienie globalnego sukcesu w Internecie. Po raz kolejny Polska Fundacja Przedsiębiorczości oraz firma Red Sky zapraszają do współpracy pomysłodawców z całego świata.

Global Startup Challenge 2011 to druga odsłona konkursu, dającego największą szansę na odniesienie globalnego sukcesu w Internecie. Po raz kolejny Polska Fundacja Przedsiębiorczości oraz firma Red Sky zapraszają do współpracy pomysłodawców z całego świata.

Organizatorzy przyjmują zgłoszenia zespołów mających pomysł na biznes albo działający projekt, który chcieliby ulepszyć, wdrożyć i odnieść dzięki niemu globalny sukces. Ze zgłoszeń wybrane zostaną te o największym potencjale, a ich pomysłodawcy będą zaproszeni do Szczecina. Przez dwa wakacyjne miesiące opracują swój pomysł od strony technicznej oraz zdobędą merytoryczną wiedzę na temat prowadzenia biznesu w Internecie. Zwycięskie projekty poznamy we wrześniu. Co ważne, nie ma ograniczenia w liczbie zwycięzców! Laureatami II edycji Global Startup Challenge będą te projekty, które mają największe szanse na zaistnienie w branży. Podobnie jak rok temu laureaci GSC 2011 dostaną szansę uzyskania wsparcia kapitałowego swoich projektów od Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości (Fundusz Kapitału Zalążkowego POMERANUS SEED, inwestujący w nowe spółki do 200 tys. euro, inwestorzy prywatni w ramach Sieci Aniołów Biznesu AMBER) oraz firmy Red Sky (przeprowadzenie globalnej kampanii reklamowej).

Global Startup Challenge po raz pierwszy został zorganizowany w 2010 r. Konkurs za swój cel stawia wyłonienie i wsparcie merytoryczne, technologiczne oraz finansowe najlepszych projektów informatycznych. W 2010 r. nagrodzono cztery pomysły, a na uroczystej gali finałowej obecni byli m.in. Prezydent Miasta Szczecina Piotr Krzystek, Barbara Bartkowiak – Prezes Zarządu Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości, Arkadiusz Seńko – Prezes Zarządu Spółki Red Sky oraz wiele innych osób z otoczenia biznesu. Informacje o I edycji Global Startup Challenge dostępne są pod adresem www.globstar2010.com

Warunki uczestnictwa
W czasie dwumiesięcznych prac powinny powstać projekty internetowe gotowe do wejścia na globalny rynek. Warto zaznaczyć, że w trakcie trwania programu uczestnicy mogą liczyć na wsparcie merytoryczne wysokiej klasy programistów, twórców największego na świecie projektu internetowego FilesTube.com stworzonego przez polskich programistów z firmy Red Sky. Na uczestników czekać będą również specjalistyczne szkolenia z zakresu zakładania i prowadzenia biznesu w Internecie oraz dodatkowe atrakcje oferowane przez Miasto Szczecin. Organizatorzy zapewniają miejsce do pracy w Technoparku Pomerania oraz noclegi.

Proces rekrutacji
Rekrutacja zespołów ruszyła 20 kwietnia i będzie trwać do 30 maja br. Zgłoszenie odbywa się poprzez stronę internetową. Zespół ekspertów, powołany przez organizatorów, na bieżąco dokonuje weryfikacji zgłoszeń.  Informacje szczegółowe dotyczące procesu rekrutacji i warunków uczestnictwa znajdują się na stronie www.globstar2011.com

Global Startup Challenge został zainicjowany przez spółkę Red Sky oraz Polską Fundację Przedsiębiorczości, jej Fundusz Zalążkowy POMERANUS SEED i Sieć Aniołów Biznesu AMBER. Partnerem Strategicznym konkursu jest Szczeciński Park Naukowo-Technologiczny. W inicjatywę zaangażowani są także: Xevin Investments, Wydział Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego i Miasto Szczecin.

źródło: informacja prasowa