Rusza kolejna edycja konkursu SAP HCP Startup Challange

Dodane: 30.09.2016

Informacja prasowa

Udostępnij:

SAP HCP Startup Challenge to inicjatywa SAP, której celem jest wsparcie polskich startupów w międzynarodowym rozwoju. Tegoroczna edycja skierowana jest do młodych innowatorów, których projekty wykorzystują narzędzia analizy w czasie rzeczywistym, mechanizmów predykcyjnych oraz Big Data.

fot. materiały prasowe 

Najlepsi będą mieli okazję zaprezentować swoje pomysły podczas europejskich edycji konferencji SAP Forum.

Inicjatywa HCP Startup Challange wspiera innowacyjnych twórców rozwiązań, wyposażając ich w technologię, jak również oferując wsparcie we wprowadzeniu idei w życie – i to od razu na skalę międzynarodową. W ramach konkursu polscy przedsiębiorcy staną do rywalizacji z tymi z Europy Środkowo – Wschodniej. Aby wziąć udział w HCP Startup Challange, wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej i przesłać do dnia 7 listopada 2016 r. 3-minutową multimedialną prezentację najbardziej innowacyjnych zastosowań produktu SAP HANA Cloud Platform – otwartej platformy as-a-service, oferującej wyjątkowe usługi dla baz danych, a także aplikacji biznesowych przy wykorzystaniu internetu.

Ze wszystkich zgłoszonych propozycji w regionie grono ekspertów wybierze dziesięciu finalistów, którzy zaprezentują swoje pomysły podczas finału konkursu. Jury wyłoni 3 zwycięzców, którzy otrzymają m.in. wsparcie merytoryczne w postaci bezpłatnego warsztatu szkoleniowego oraz indywidualnego coachingu prowadzonego przez ekspertów z SAP, a także bez kosztowy dostęp do infrastruktury testowej na okres 12 miesięcy. Dodatkowo zwycięzca będzie miał niepowtarzalną szansę prezentacji swoich rozwiązań na prestiżowych eventach z udziałem klientów firmy – SAP Forum, które odbywają się w każdym z krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Podobnie jak w latach poprzednich uczestnicy konkursu będą mogli również wziąć udział w specjalnych warsztatach, które odbędą się już 13 października w Warszawie. Podczas czterogodzinnej sesji treningowej autorzy aplikacji będą mogli dopracować swoje zgłoszenia we współpracy z ekspertami firmy. Ponadto dowiedzą się więcej o korzyściach związanych z udziałem w programie inicjowanym przez SAP oraz wspólnie popracują nad zwiększeniem własnych kompetencji z zakresu funkcjonalności SAP Hana Cloud Platform.

Polska na start

Szlak dla polskich innowatorów podczas HCP Startup Challange przetarła już w 2015 roku firma Apollogic, która została laureatem ubiegłorocznej edycji konkursu. Obecnie przedsiębiorstwo działa w branży wyspecjalizowanego doradztwa IT jako partner biznesowy i technologiczny.

– Udział w konkursie pozwolił nam rozwinąć kompetencje w zakresie środowiska SAP HCP, a także zrealizować zwycięską aplikację '360° Customer View’, która udostępnia dane o kliencie z wielu źródeł wzbogaconych o informacje z mediów społecznościowych i publikacji w internecie. Wygrana umożliwiła nam również prezentację naszych rozwiązań IoT i Big Data opartych o SAP HCP na cyklu międzynarodowych wydarzeń SAP Forum – komentuje Łukasz Radomski, Dyrektor Generalny Apollogic.

W minionym roku HCP Challenge zgromadziło ponad 150 start-upów połączonych myślą o szybkim rozszerzeniu i integracji nowoczesnych, a zarazem mobilnych aplikacji. Przy tej okazji zapoznano się z 25 nowatorskimi propozycjami, z których trzy zwycięskie rozwiązania biznesowe zaprezentowano szerokiej publiczności w rejonie CEE (Polska, Czechy, Węgry , Rumunia, Serbia i Bułgaria).

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem