Rusza kolejna edycja programu Startup Art.!

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Startup Art. to program, dzięki któremu kreatywni studenci mają szansę rozpocząć realizację marzenia o własnym biznesie. To nie tylko teoretyczna wiedza dotycząca narzędzi startupowych, ale przede wszystkim możliwość przetestowania pomysłów na własną działalność w zespołach złożonych z młodych osób.

Pierwsze wydarzenie w ramach Startup Art. #2017 odbędzie się już 25 kwietnia na ASP w Warszawie. Podczas bezpłatnej Konferencji wystąpią prelegenci związani z branżą kreatywną – wszystko po to, aby rozbudzić wyobraźnię uczestników, dostarczyć im fachowej wiedzy oraz na własnym przykładzie pokazać różne aspekty funkcjonowania startupów. Tę dawkę inspiracji studenci będą mogli wykorzystać na kolejnym etapie programu, jakim będzie Startup Shaker, podczas którego uczestnicy w interdyscyplinarnych zespołach przez 3 dni będą pracować nad swoimi pomysłami biznesowym. Startup Art. #2017 to także możliwość wzięcia udziału w warsztatach prowadzonych przez ekspertów, a wielkim finałem będzie możliwość zaprezentowania efektów pracy przed inwestorami podczas DemoDay.

Podczas Konferencji Startup Art. będzie można dowiedzieć się m.in:

  • co to jest Design Thinking i jak wykorzystać tę metodę do tworzenia innowacyjnych produktów i usług,
  • jak skutecznie łączyć design i technologię,
  • czym jest ochrona metod biznesowych i ile wart jest twórczy pomysł,
  • jak realizować swój biznes na zagranicznych rynkach,
  • jakie są obecne trendy w branży kreatywnej.

Konferencję zakończy krótka debata, podczas której uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, gdzie szukać finansowania dla startupów z branży artystycznej.

Kreatywne pomysły to klucz do sukcesu niejednego startupu, a dzięki udziałowi w Startup Art., można zdobyć cenną wiedzę, znaleźć swój dreamteam i zbudować produkt, który ma szansę podbić rynek. Program organizowany jest już po raz czwarty przez Biuro Kultury m.st. Warszawy oraz Startup Academy we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie.

Wstęp na konferencję jest całkowicie darmowy, lecz obowiązują zapisy pod adresem: www.startupart.pl/konferencja.

MamStartup jest patronem medialnym wydarzenia