Rusza nabór do 8. edycji programu pre-akceleracyjnego Huge Thing

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Rusza nabór do 8. edycji programu pre-akceleracyjnego Huge Thing

Udostępnij:

Rusza rekrutacja do kolejnej edycji programu Huge Thing. Miesięczny program pre-akceleracyjny kierowany jest do autorów projektów biznesowych z CEE, którzy tworzą rozwiązania oparte o nowe technologie i posiadają już co najmniej MVP (najprostsza postać produktu/usługi). Udział w programie to szansa na zdobycie biznesowych szlifów i zweryfikowanie modelu biznesowego. Partnerem programu jest Google for Startups, a całość realizowana będzie online.

Huge Thing to jeden z najdłużej działających w Polsce operatorów programów wspierających rozwój startupów. Tegoroczna, wiosenna odsłona programu skierowana jest do twórców projektów technologicznych w fazie pre-seed i seed.

– Za nami dwie edycje programu Poland Prize kierowanego do dojrzałych rozwiązań tworzonych przez zagraniczne zespoły. Teraz czas na wsparcie zespołów znajdujących się na wcześniejszym etapie – mówi Monika Synoradzka, CEO Huge Thing.

– Startupy, które mają już działający produkt i odnotowują pierwsze przychody mogą wybierać spośród wielu programów, oferowanych na rynku. Dla osób, które dopiero co formują nowy zespół i szukają modelu biznesowego nadal brakuje tego typu wsparcia. Mamy nadzieję, że program pre-akceleracyjny stworzony przez Huge Thing i Google for Startups pomoże przyspieszyć rozwój obiecujących projektów z regionu – dodaje Michał Kramarz, Dyrektor Google for Startups w Europie Środkowo-Wschodniej.

O udział w programie Huge Thing i Google for Startups mogą starać się zespoły, które pracują nad rozwiązaniami technologicznymi z globalnym potencjałem i których projekty znajdują się we wczesnej fazie. Wymagane jest więc posiadanie MVP – prostej wersji rozwiązania czy produktu lub ich prototypu. Celem programu będzie zweryfikowanie założeń biznesowych z klientami, przygotowanie się do fundraisingu i nabycie tzw. biznesowego szlifu. Nabór projektów trwa do 17 maja.

Program rozpocznie się 15 czerwca oficjalnym Hello Day. Przez kolejne 5 tygodni uczestnicy będą brać udział w warsztatach i indywidualnych sesjach z mentorami. W tym czasie m.in.dopracują i przetestują model biznesowy, zweryfikują założenia z potencjalnymi klientami, dowiedzą się jak prowadzić i mierzyć działania sprzedażowe, zaplanują komunikację oraz dowiedzą się jak przygotować się do pozyskania pierwszej lub kolejnej rundy finansowania na rozwój firmy. Całość zakończy Demo Day, który planowany jest na początek lipca.

Co zyskają uczestnicy? Dostęp do najlepszych ekspertów rynkowych, a tym samym sporą dawkę wiedzy biznesowej oraz możliwość zweryfikowania rozwiązań z potencjalnymi odbiorcami, a być może i szansę na pozyskanie inwestora. Udział w programie to również okazja do skorzystania z wsparcia ekspertów Google, którzy pomogą uczestnikom między innymi w zdefiniowaniu konkretnych OKR-ów, czyli celów w rozwoju firmy i oczekiwanych rezultatów, zrozumieniu założeń budowania silnych zespołów, jak również w projektowaniu usług/produktów, wdrażaniu odpowiednich rozwiązań opartych o umiejętne analizowanie danych. Więcej informacji na temat programu oraz formularz aplikacyjny można znaleźć na stronie www.hugething.vc/pre-acceleration.

Program pre-akceleracyjny to jedna z kilku inicjatyw, którą Huge Thing planuje zrealizować w pierwszym półroczu 2020. W tym roku, wspólnie z PFR Ventures, kontynuuje prace nad drugą edycją raportu dotyczącego współpracy na linii startupy – korporacje. Pierwsza edycja ukazała się w 2019 roku i jest dostępna na stronie hugething.vc/report.