Rusza nabór do unijnego akceleratora programu BlockStart. Czas na zgłoszenia do 26 maja

Dodane:

Hanna Baster Hanna Baster

program Blockstart

Udostępnij:

Można już składać aplikacje do programu akceleracyjnego BlockStart, adresowanego do firm chcących przeprowadzić pilotaż rozwiązań blockchain. Maksymalna suma wsparcia dla pojedynczego projektu to 20 tysięcy euro.

Blockstart to unijny program ukierunkowany na rozpowszechnianie technologii blockchain i DLT (Technologia Rozproszonego Rejestru). Cel ten realizowany jest przede wszystkim poprzez łączenie startupów – pomysłodawców nowych rozwiązań w zakresie ww. technologii, z sektorem małych i średnich przedsiębiorstw, a przez to szybsze i szersze wdrażanie tych rozwiązań.

Akcelerator Blockstart oferuje do 20 tysięcy euro firmom technologicznym na dopracowanie rozwiązania i przeprowadzenie pilotażu wspólnie z małym lub średnim przedsiębiorstwem. Strona MŚP, wdrażająca rozwiązanie, również otrzyma dofinansowanie, ale niższe, w wysokości do 4,5 tysiąca euro. Łączna suma wsparcia w projekcie to 795 tysięcy euro. Poszukiwane są przede wszystkim rozwiązania dla branży handlowej, FinTech oraz ICT. Projekt finansowany jest z programu Horyzont 2020, a prowadzony przez Bright Pixel, CIVITTA i F6S. Prototypy będzie trzeba zaprezentować w okresie sierpień-listopad 2021, a pilotaż przeprowadzić do lutego 2022.

12 maja odbędzie się sesja Q&A, podczas której możecie dopytać o szczegóły konkursu. Zapisy na to wydarzenie tutaj.

Ostateczny termin składania aplikacji mija 26 maja o godzinie 17 CEST.

Więcej informacji o akceleratorze na stronie https://www.blockstart.eu/