Rusza nowa fundacja na rzecz rozwoju gospodarki rynkowe. Poznajcie fundację Digital Poland

Dodane: 02.06.2017

Informacja prasowa

Udostępnij:

Grupa innowacyjnych spółek powołuje do życia fundację Digital Poland. Wspólnie będą wspierać rozwój i ideę gospodarki cyfrowej w Polsce. Poszczególne projekty mają opierać się na współpracy członków zainteresowanych instytucji.

Założycielami fundacji jest 6 spółek działających w Polsce: Dirlango, Ghelamco, MCI Capital, Onet – RAS Polska, Polpharma oraz T-Mobile Polska. Fundacja została powołana we współpracy z założoną w 2015 roku Digital Switzerland.

Fundacja będzie skupiała firmy, samorządy i ośrodki akademickie. Wspierała budowanie pełnego ekosystemu niezbędnego do rozwoju cyfrowych innowacji oraz projekty w tych obszarach w których Polska ma szansę być konkurencyjna na globalnych rynkach.

– Chcemy, aby Polska w pełni wykorzystała możliwości jakie daje cyfrowa transformacja i umocniła swoją pozycję w globalnym ekosystemie przedsiębiorczości i innowacji. Wierzymy, że warunkiem sukcesu jest wzmacnianie współpracy z wiodącymi ośrodkami na świecie, międzynarodowa promocja oraz przede wszystkim rozwój pełnego ekosystemu innowacji cyfrowych na wzór tych działających np. w Dolinie Krzemowej, Londynie czy Zurichu – powiedział prezes fundacji Digital Poland, Aleksander Kutela.

Start fundacji odbył się w Krakowie, w czasie konferencji Impact CEE. Gościem specjalnym wydarzenia był Marc Walder, CEO Ringier, pomysłodawca i fundator Digital Switzerland. Podczas konferencji, został też zorganizowany panel Digital Poland z jego udziałem, Marca Waldera, Tomasza Czechowicza, Łukasza Wejcherta oraz Aleksandra Kuteli.

W ostatnim tygodniu, nastąpił także start Fundacji Digital Serbia. Wszystkie organizacje wspierają ideę budowania europejskiej sieci współpracy.