Rusza podpisz.to, platforma do zawierania umów

rusza podpiszto platforma do zawierania umow
Udostępnij:
Wystartowała pierwsza polska platforma umożliwiająca podpisywanie umów całkowicie przez internet. Podpisz.to, bo tak nazywa się serwis, przeznaczony jest zarówno dla firm, jak i osób fizycznych.

Wystartowała pierwsza polska platforma umożliwiająca podpisywanie umów całkowicie przez internet. Podpisz.to, bo tak nazywa się serwis, przeznaczony jest zarówno dla firm, jak i osób fizycznych. W założeniu ma uprościć i przyspieszyć proces zawierania umów na odległość przy jednoczesnej dbałości o wiarygodność stron umowy.

Jak to działa? Wystarczy, że za pomocą formularza umieścimy na serwerze dokumenty i wpiszemy adres e-mail osoby, która ma je podpisać. System automatycznie roześle zaproszenia i będzie oczekiwał na zatwierdzenie umowy. Nie musimy cyklicznie sprawdzać, czy zaproszona strona podpisała dokumenty - o tym fakcie zostaniemy także poinformowani e-mailem.

Platforma zadba także o pewność transakcji - nie pozwoli podpisać umowy z osobą, która podała nieprawdziwe dane osobowe. Dzięki temu minimalizujemy ryzyko zawarcia umowy z osobą, której tożsamości nie jesteśmy pewni. O nasze bezpieczeństwo zadbają także zaawansowane algorytmy szyfrowania - system zapewnia kodowanie wszystkich danych przechowywanych w bazie, zaś sama witryna dostępna jest za pośrednictwem protokołu SSL.

Całość pozwala na ogromną oszczędność czasu, który do tej pory poświęcaliśmy na wydruk, adresowanie, wysyłkę i późniejszy odbiór dokumentów. W przypadku Podpisz.to cały proces podpisywania umowy na odległość możemy sfinalizować zaledwie w ciągu kilku minut.

Za rozwiązaniem przemawiają także wymierne oszczędności finansowe - nie korzystamy z usług poczty ani firm kurierskich. Całkowity koszt podpisania kontraktu zaczyna się od 2 zł i jest on pobierany dopiero w momencie złożenia wszystkich podpisów pod umową.

Nie musimy się także martwić o to, czy zawarcie takiej umowy jest zgodne z prawem. Podpis zawarty poprzez platformę Podpisz.to jest wiążący na podstawie art. 66 kodeksu cywilnego, art. 8 ustawy o podpisie elektronicznym oraz kluczowych założeń europejskiej dyrektywy 1999/93/WE.

A co najważniejsze - do podpisania umowy nie musimy kupować żadnych urządzeń ani płacić za odnowienie certyfikatów. Wystarczy zwykła przeglądarka i dostęp do internetu - a już mamy dostęp do naszych umów zgromadzonych w chmurze.

źródło: informacja prasowa