Rusza rekrutacja do programu mentoringowego Mentors 4 Starters

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Do 12 kwietnia 2015 trwa rekrutacja do prestiżowego programu mentoringowego Mentors 4 Starters organizowanego przez warszawski oddział Global Shapers – ogólnoświatowej inicjatywy World Economic Forum, zrzeszającej młodych liderów, którzy angażują się w rozwój lokalnych społeczności.

W programie weźmie udział 11 uczestników, z których każdy będzie miał szansę pracować indywidualnie z jednym z wybranych przez siebie Mentorów – czołowych przedstawicieli polskiego biznesu. W trakcie cyklu spotkań Mentees skupią się na realizacji własnego projektu bądź nad rozwojem ścieżki kariery w branży.

Mentorzy tegorocznej edycji programu:

 • Dariusz Andrian – Chief Executive Officer VML Poland,
 • Wojciech Borowski – Chief Executive Officer McCANN Worldgroup,
 • Mirosław Godlewski – wieloletni Prezes Zarządu Netia SA i Dialog SA,
 • Anna Jakubowski – Dyrektor Generalny Coca-Cola w Polsce i krajach bałtyckich,
 • Andrzej Klesyk – Prezes Zarządu PZU SA,
 • Wojciech Kostrzewa – Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Grupy ITI,
 • Jadwiga Moszyńska – Dyrektor Sprzedaży ds. Kluczowych Klientów OEM Tikkurila Polska,
 • Jacek Olechowski – Prezes Zarządu MEDIACAP SA,
 • Witold Orłowski – Główny Doradca Ekonomiczny PwC Polska,
 • Piotr Pietrzak – Dyrektor Zarządzający Sportfive,
 • Michał Wolniak – Chief Strategy Officer VML Poland.

Program skierowany jest do osób między 20 a 30 rokiem życia, w tym absolwentów i studentów drugiego stopnia uczelni wyższych, którzy mają udokumentowane doświadczenie zawodowe (praca, staże, praktyki, publikacje, indywidualne projekty, działalność gospodarcza). Kandydaci powinni dobrze posługiwać się językiem angielskim i chętnie angażować się w działania społeczne (wolontariat, działa pro bono).

Podczas spotkania wstępnego oraz trzech merytorycznych Mentor i uczestnik programu pracują nad budowaniem indywidualnej ścieżki kariery w danej branży, rozwojem własnego biznesu czy autorskimi projektami proponowanymi przez Mentee. Mentors 4 Starters ma charakter non-profit i nie wiąże się z żadnymi opłatami od jego uczestników.

Aplikować można na stronie: www.mentors4starters.pl/

Pilotażowa edycja programu zebrała bardzo dobre recenzje zarówno wśród uczestników, jak i Mentorów. Poniżej znajduje się link do wywiadu z Wojciechem Kostrzewą, Prezesem Zarządu i Dyrektorem Generalnym Grupy ITI, który wypowiedział się na ten temat podczas tegorocznej konferencji World Economic Forum w Davos.

MamStartup jest patronem medialnym wydarzenia

Global Shapers Community jest społecznością dynamicznych, przedsiębiorczych i społecznie zaangażowanych młodych liderów z całego świata, którzy nie ukończyli jeszcze 30 lat. Powołana do życia w 2011 roku przez World Economic Forum działała na zasadzie miejskich Hubów. Poprzez współpracę oraz lokalnie realizowane projekty mają one za zadanie wywierać pozytywny wpływ na regiony, w których są obecne, a przez to kształtować rzeczywistość na poziomie globalnym.