Rusza Seedstars CEE Summit na Ukrainie. Zapraszamy na forum technologii i przedsiębiorstw na rynkach wschodzących

Dodane: 14.11.2017

Informacja prasowa

Udostępnij:

Seedstars World (SSW) jest międzynarodową platformą dla przedsiębiorców w zakresie trendów technologicznych na rynkach wschodzących i rynkach z szybko rozwijającymi się startup-ekosystemami; jest organizatorem Seedstars CEE Summit.

Drugie doroczne forum w Europie Środkowej i Wschodniej, jednoczy najważniejszych graczy w innowacyjnych i technologicznych obszarach regionu. Bilety są dostępne na stronie: seedstarscee.com.

Seedstars CEE Summit jest organizowany przez międzynarodowy startup konkurs dla projektów na rynkach wschodzących – Seedstars World, przy wsparciu lokalnej firmy – ambasadora Chasopys Creative Family, w strategicznym partnerstwie z Omidyar Network, w celu wpłynięcia na startup ekosystemu Ukrainy i EŚW. Summit jest również wspierany przez Ambasadę Szwajcarii na Ukrainie.

Po zorganizowaniu konkursów w 11 krajach Europy Środkowo-Wschodniej w 2017 r. i dzięki identyfikacji najbardziej obiecujących startupów oraz analizowaniu lokalnych ekosystemów, Seedstars World łączy najlepszych i najbardziej obiecujących przedsiębiorców z graczami ekosystemów, mentorami, inwestorami, korporacjami i innymi przedsiębiorcami na całym kontynencie.

W ubiegłym roku konferencja odbyła się w Astanie w Kazachstanie i zgromadziła 450 uczestników, 18 startupów, 38 mentorów i prelegentów, z 122 spotkaniami jeden-do- jednego podczas imprezy. Najbliższy CEE Summit potrwa 3 dni i zgromadzi ponad 600 uczestników, począwszy od bootcampu dla uczestniczących startupów, wyprawy ekosystemowej, dnia inwestora i zakończonej 7 grudnia konferencją i pitchingiem, w której odbędą się premiery, keynotes, oraz dyskusje panelowe, które będą angażować wiele tematów i pomysłów związanych z przedsiębiorcami w regionie.

– Odbyliśmy długą i ciekawą podróż, jeśli chodzi o przedsiębiorczość i technologię na rynkach wschodzących. Jako część DNA Seedstars chcemy być na miejscu, pracując bezpośrednio ze startupami, korporacjami i innymi interesariuszami. To jest właśnie powód, dla którego w tym roku podróżujemy do 88 ekosystemów na całym świecie. Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że możemy w grudniu zebrać całą sieć na Ukrainie i wspólnie przyjrzeć się niektórym możliwościom tego kontynentu oraz zbadać, w jaki sposób technologie mogą szybko poprawić obecny status quo na rynkach wschodzących na całym świecie – mówi Igor Ovcharenko, Business Developer w Seedstars.

KONFERENCJA – Summit będzie składać się z serii prezentacji i dyskusji panelowych w szerokiej gamie specyficznych wyzwań na rynkach wschodzących, różne branże (Edutech, EnergyTech, AgTech, FINTECH, Healthtech, Civic Tech, itd.). Sesje te są częścią globalnej inicjatywy Seedstars, skupiającej najbardziej znanych ekspertów, przedsiębiorców i liderów w Europie Środkowej i Wschodniej, a także promuje konstruktywne dyskusje prowadzące do rzeczywistych wyników, które mogą być realizowane w całym regionie.

Podczas końcowej ceremonii Seedstars CEE Summit 12 najlepszych przedsiębiorców z Ukrainy i 10 innych krajach zostaną zaproszeni na scenę, aby przedstawić historie swojego sukcesu oraz pokazać jak rozwiązywać problemy lokalne i regionalne, używając technologii. Oprócz ostatecznej prezentacji, czołowi prelegenci dołączą do nas na głównej scenie, aby podzielić się swoimi cennymi spostrzeżeniami dotyczącymi ich działalności i inwestycji. Będą oni określać czynniki sukcesu kontynentu, a także elementy, które nadal wymagają poprawy, aby stworzyć możliwości dla startupów w Europie Środkowej i Wschodniej oraz skalować swoje projekty i konkurować w skali globalnej.

THE BOOTCAMP – Przed konferencją Seedstars World odbędzie się dwutygodniowa intensywna faza zamknięta, podczas której 22 startupy będą współpracować z lokalnymi i międzynarodowymi ekspertami światowej klasy, aby ulepszyć modele biznesowe, strategie wzrostu i funkcje prezentacji dla inwestorów. Ponadto tegoroczny program umożliwia wybór przedsiębiorców w programie Seedstars Growth program – uzyskanie początkowej inwestycji, która jest połączona z 15-tygodniowym przyspieszonym programem dla startupów etapów zalążkowych.

THE INVESTOR FORUM – Drugiego dnia wydarzenia zaprezentują się najbardziej znani i aktywni inwestorzy w regionie. Przedsiębiorcy będą mogli nie tylko zaprezentować swoje decyzje inwestorom, ale także spotkać się z nimi osobiście, co pozwoli im uzyskać dogłębną informację zwrotną na temat ich modeli biznesowych i stworzyć możliwości przyszłego potencjalnego finansowania.

Szczyty będą również odbywać się w innych częściach świata, a mianowicie:

Seedstars – szwajcarska grupa firm, których celem jest wpływanie na życie ludzi poprzez technologię i przedsiębiorczość na rynkach wschodzących. Seedstars łączy interesariuszy w ramach tych ekosystemów, buduje firmy od zera we współpracy z rządem i organizacjami prywatnymi oraz inwestuje w wysokowydajne startupy. Dzięki szeregowi działań mających na celu znajdowanie, rozwijanie i ulepszanie programów, zespół ma teraz dostęp do przedsiębiorców, inwestorów, inkubatorów, korporacji i urzędników służby cywilnej w ponad 80 krajach. Grupa Seedstars obejmuje Seedstars World, międzynarodowe zawody startapów; Seedstars Growth, czteromiesięczny wirtualny akcelerator; Seedspace, sieć coworkingów i collivingów; jak również Seedstars Academy, sześciomiesięczny program szkoleniowy dla lokalnych przedsiębiorców w celu budowania zrównoważonego biznesu.

Szczyt jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Bilety dla widzów i inwestorów są dostępne pod linkiem TUTAJ.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem