Rusza Sharing4kids – platforma pozwalająca obniżyć koszty wychowywania dzieci

rusza sharing4kids platforma pozwalajaca obnizyc koszty wychowywania dzieci
Udostępnij:
Już 28 października br. w Ambasadzie Krakowian będzie miała swoją premierę platforma Sharing4kids – inicjatywa technologiczna podejmująca problem rosnących kosztów związanych z utrzymaniem i wychowywaniem dzieci.

Sharing4kids to marketplace, dzięki któremu rodziny z sąsiedztwa będą mogły dzielić od zawsze rosnące koszty utrzymania i wychowywania swoich pociech w oparciu o nowe trendy ekonomii współdzielenia. Będzie się to odbywało za sprawą publikacji przez rodziców ofert online w formie „wirtualnych pokoi” swoich dzieci, w skład których będzie wchodzić pełen zakres artykułów dziecięcych niezbędnych do wychowywania dzieci począwszy od akcesoriów pielęgnacyjnych po zabawki czy odzież dziecięcą, których ze względu na szybki okres dorastania ich dzieci już więcej nie potrzebują.

Z drugiej strony platforma adresuje potrzebę pomocy Mamom, dzięki stylistom online w wbudowanym specjalistycznym sklepie , które potrzebują pomocy w doborze kupna akcesoriów w danym okresie dorastania wszystko dobrane stylowo, co sprawi łatwiejszą odsprzedaż artykułów  po ich krótkim okresie przydatności.

– Nasz projekt to przede wszystkim projekt społeczny pomagający wzbogacić się polskim rodzinom z dziećmi. W prosty sposób chcemy połączyć rodziny, które chcą sprzedać niepotrzebne akcesoria dziecięce ich dzieci z rodzinami, które będą mogły znaleźć wciąż dobre i modnie dobrane akcesoria dla swoich dorastających dzieci i dalej je używać. Chcemy dać drugie życie przedmiotom, które były przechowywane na strychach, czekały na lepsze czasy, były rozdawane wśród znajomych lub odsprzedawane za bezcen do komisów dziecięcych lub też na grupach na Facebooku i tablicach ogłoszeniowych online – mówi Tomasz Łapaj, współzałożyciel projektu.

Wizją twórców projektu jest utworzenie zupełnie nowej przestrzeni online, dzięki której rodziny z dziećmi zamiast kupować nowe rzeczy, będą niejako użyczać sobie artykuły dziecięce i przedłużać okres ich używania. Sharing4kids dostarczy do tego odpowiednią infrastrukturę, która pozwoli w prosty i bezpieczny sposób handlować pięknie wystylizowanymi wyprawkami dla dzieci w różnym wieku w okazyjnych cenach.