Rusza TDJ Pitango Seed Competition – nawet 1 mln zł dla każdego z najlepszych startupów

Dodane: 13.02.2019

Informacja prasowa

Udostępnij:

TDJ Pitango Ventures szuka perełek w fazie seed i pre-seed, na najlepszych czeka wysokie finansowanie i udział w szytych na miarę programach mentoringowych.

Ruszyły zgłoszenia do TDJ Pitango Seed Competition, konkursu dla najlepszych firm z zakresu między innymi AI/machine learning, fintech, blockchain, e-sport, quantum computing czy e-health. Termin zgłoszeń upływa 11 marca 2019 r., zwycięzców poznamy podczas gali finałowej w kwietniu.

Nawet 1 mln zł dla każdej z firm wybranych podczas TDJ Pitango Seed Competition – takich stawek w rywalizacji startupów jeszcze nie było. TDJ Pitango Ventures, polsko-izraelski fundusz VC, chce w ten sposób znaleźć najlepsze, innowacyjne zespoły i technologie na polskiej scenie startupowej, finansując pierwszą fazę rozwoju tych młodych spółek. „To, co dzisiaj jest dowiedzione, kiedyś było fantazją” – brzmi hasło przewodnie konkursu. Jego twórcy zdają sobie sprawę z faktu, że liderzy i ich przełomowe pomysły potrzebują czegoś więcej niż tylko wiedzy, networkingu i hektolitrów kawy. Stąd nawet siedmiocyfrowy zastrzyk kapitału, oferowana każdemu ze zwycięskich start-upów.

– Nasz inicjatywa skierowana jest do zespołów z Polski, planujących inkubację w Polsce lub mających współzałożycieli z Polski. Poszukujemy firm w początkowej fazie, działających krócej niż 3 lata. Zapraszamy zespoły, będące w trakcie przygotowań do pierwszych wdrożeń produktu lub technologii i poszukujące klientów na swoje nowatorskie rozwiązanie. Wizja i odwaga stworzenia przełomowych i globalnych technologii jest tu również istotnym kryterium oceny – podkreśla Daniel Star, partner zarządzający TDJ Pitango Ventures i zarazem jeden z jurorów TDJ Pitango Seed Competition.

W jury konkursu zasiadają również m.in. przedstawiciele innych funduszy VC, NCBR Google’a, Fundacji Startup Poland, Fundacji Plugin, TDJ oraz Business Insider Polska. Zwycięzców poznamy podczas kwietniowej gali finałowej. Oprócz finansowania, otrzymają oni również szyty na miarę pakiet „smart money” w postaci menedżerskiego i mentorskiego wsparcia ekspertów z sieci networkingowej TDJ Pitango Ventures. Istotną częścią TDJ Pitango Seed Competition jest też wzmacnianie społeczności startupowej i łączenie jej z ekosystemami dużych korporacji czy technologicznych hubów.

– Dajemy swój kapitał, energię i wiedzę w jednym celu: szukamy najlepszych z najlepszych z kilku dziedzin na styku technologii i biznesu. Rozwijasz usługi lub produkty z obszaru AI/machine learning, fintech, blockchain, e-sport, quantum computing czy e-health? Witamy na pokładzie – zaznacza Wojciech Fedorowicz, partner zarządzający TDJ Pitango Ventures i juror konkursu.

– TDJ Pitango Ventures to fundusz w którym łączymy środki publiczne i prywatne oraz know-how naszego izraelskiego partnera, by wspierać najciekawsze projekty B+R polskich firm. Seed competition to esencja tego, co daje nasz fundusz: to nie tylko finansowanie, ale i cenne, unikalne dzięki połączeniu kompetencji i doświadczenia partnerów wsparcie merytoryczne – dodaje prof. Aleksander Nawrat, zastępca dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, juror konkursu.

Jak zgłosić swój akces do konkursu?

Najlepiej zrobić to poprzez uzupełnienie formularzu na www.tdjpitangoventures.com, gdzie znajdują się wszystkie informacje o konkursie. Zgłoszenia przyjmowane są do 11 marca 2019 r. Następnie do analiz i obrad zasiądzie jury, które ze zgłoszonych firm wybierze grono finalistów. Kto z nich dostanie zastrzyk w wysokości nawet miliona złotych? To okaże się podczas gali finałowej, zaplanowanej na kwiecień.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem