Ruszają zapisy do IV edycji WPiK.pl!

ruszaja zapisy do iv edycji wpikpl
Udostępnij:
29 października 2013r. ruszają zapisy do czwartej edycji WPiK.pl, czyli projektu Wielkopolska Przedsiębiorcza i Kreatywna, który odbędzie się w dniach 12-29.11.2013r.

29 października 2013r. ruszają zapisy do czwartej edycji WPiK.pl, czyli projektu Wielkopolska Przedsiębiorcza i Kreatywna, który odbędzie się w dniach 12-29.11.2013r.

WPiK.pl to cykl bezpłatnych szkoleń, warsztatów oraz wykładów przeznaczonych dla ambitnych i zainteresowanych rozwojem studentów poznańskich uczelni. Trenerami i prelegentami są przedsiębiorcy, przedstawiciele biznesu i organizacji pozarządowych.

Podczas WPiK.pl każdy znajdzie coś dla siebie; zarówno studenci planujący rozpoczęcie własnej działalności, myślący o własnej firmie, jak i ci, którym marzy się kariera w korporacji. Czym jest Wielkopolska Przedsiębiorcza i Kreatywna?

Zaczęło się od seminarium – 'Cytrynarium – Pasja, Proaktywność, Przedsiębiorczość wielkopolskich studentów i absolwentów'.  Później dołączyły warsztaty i postanowiliśmy, że całość nazwiemy 'Wielkopolska Przedsiębiorcza i Kreatywna', a z tego narodził się WPIK.pl. Z każdą kolejną edycją nasze wydarzenie ewoluuje i rozrasta się.- informuje organizatorka i pomysłodawczyni, Monika Łagodzińska, prezes Fundacji Kształcenia Ustawicznego PERITIA. Całe przedsięwzięcie stawia sobie trzy główne cele. Po pierwsze, zachęcenie uczestników do odpowiedzenia sobie na pytanie: jak być pro-aktywnym, przedsiębiorczym i jak w pełni świadomie kształtować własny rozwój? Po drugie, nabywanie przez młodych ludzi cech przedsiębiorczych oraz kompetencji biznesowych, przydatnych na rynku pracy. Po trzecie wreszcie, zapoznanie się z różnymi źródłami finansowania działalności, dzięki której realizowane są plany i marzenia - kontynuuje Monika Łagodzińska.

Cytrynarium to inspirujące spotkania z młodymi, nagradzanymi przedsiębiorcami. To okazja, by poznać historię ich drogi do sukcesu, innowacyjne pomysły, posłuchać o doświadczeniach i osiągnięciach, ale i o trudnościach  w prowadzeniu swojej firmy. Hasłem przewodnim Cytrynarium jest Pasja, Działanie (Refleksja), Sukces. Podczas ostatniej edycji WPiK.pl odbyło się aż 5 Cytrynariów na 5 poznańskich uczelniach: Politechnice Poznańskiej, Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, Uniwersytecie Ekonomicznym, Uniwersytecie Przyrodniczym oraz w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa. Podczas każdego Cytrynarium można było spotkać wielu wspaniałych prelegentów-przedsiębiorców między Bartosza Burka, jednego z twórców Jakdojadę.pl, Maciejem Mazurkiem, grafikiem i blogerem znanym jako Zuch, Markiem Hoffmannem znanemu Internetowej publiczności jako Ad Buster oraz Izabelą Sadowską, prezesem Lubimyczytać.pl. Po raz pierwszy także jedno z Cytrynariów adresowane było do młodzieży w wieku licealnym.

Podczas nadchodzącej edycji po raz pierwszy odbędzie się Konferencja dot. CSR czyli społecznej odpowiedzialności biznesu przy udziale prelegentów z dużych korporacji, a także Konferencja EDU-akcja dot. Kształcenia.

Także i w tej edycji studenci mają okazję wziąć udział w profesjonalnych warsztatach prowadzonych przez osoby, które prowadzą własny biznes jak i pracujących w dużych przedsiębiorstwach, podczas których nabędą cenna i praktyczną wiedzę. Podczas ostatniej edycji warsztaty odbyły się z tematyki min.: mediów społecznościowych, sztuki negocjacji, planowania własnej działalności gospodarczej, przedsiębiorczości i kreatywności w biznesie.

Udział w warsztatach jak i w innych formach edukacyjnych w ramach WPiK.pl pozwoli na rozwój swoich horyzontów myślowych, otworzy umysły studentów na nowe możliwości i może nawet zachęci do podjęcia wyzwania i założenia własnej działalności bądź stworzenia innowacyjnego produktu lub usługi - zachęca do udziału w wiosennej edycji Monika Łagodzińska.

Szczegółowy harmonogram, zapisy i bieżące informacje o jesiennej edycji znajdują się na stronie www.wpik.pl. Liczba miejsc ograniczona! Zapraszamy również na profil WPiK.pl na Facebooku: https://www.facebook.com/WielkopolskaPrzedsiebiorczaiKreatywna

MamStartup jest patronem medialnym wydarzenia

źródło: informacja prasowa