Ruszył CEE Startup Challenge, pierwszy konkurs online dla startupów z Europy Środkowo-Wschodniej

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

CEE Business Angels Network, międzynarodowa sieć aniołów biznesu w partnerstwie z Vestbee, platformą łącząca aniołów biznesu, fundusze VC i korporacje z całego świata z innowacyjnymi firmami z Europy Środkowo-Wschodniej uruchomiły CEE Startup Challenge.

Na zdjęciu: Ewa Chronowska, założycielka CEE Business Angels Network | fot. materiały prasowe

Jest to pierwszy konkurs online dedykowany startupom i scaleupom z regionu. Przedsiębiorcy mają czas na złożenie aplikacji do 21 maja na www.ceestartupchallenge.com.

– Regionalny ekosystem startupowy bardzo dynamicznie się rozwija i obecnie praktycznie nie da się nadążyć za wszystkimi konferencjami i wydarzeniami startupowymi. CEE Startup Challenge przenosząc się do świata wirtualnego w efektywny sposób łączy projekty poszukujące finansowania z inwestorami, dzięki czemu wszyscy uczestnicy zyskują dostęp do wielu możliwości bez wychodzenia z biura – podkreśla Ewa Chronowska, założycielka CEE Business Angels Network.

– Nowatorska formuła konkursu jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania pozwalające zminimalizować czas potrzebny przedsiębiorcom na dotarcie do odpowiednich inwestorów, prezentację projektu i pozyskanie finansowania, a inwestorom na znalezienie i  analizę ciekawych projektów. Odpowiadamy na wszystkie te potrzeby wykorzystując narzędzia do automatyzacji i zarządzania procesem inwestycyjnym – dodaje Łukasz Balcerzak, założyciel Vestbee.

Na zdjęciu: Łukasz Balcerzak, założyciel Vestbee | fot. materiały prasowe

Dynamiczny rozwój Europy Środkowo-Wschodniej przyciąga wielu globalnych inwestorów, zainteresowanych inwestycjami w innowacyjne projekty. Nic dziwnego- coraz więcej regionalnych biznesów od początku działalności kształtuje strategię rozwoju w kierunku ekspansji międzynarodowej, a to wymaga odpowiedniej wiedzy, kontaktów i funduszy.

– Oferując w jednym miejscu rozbudowaną sieć globalnych inwestorów i partnerów zainteresowanych regionem Europy Środkowo-Wschodniej stwarzamy pomysłodawcom z różnych branży szansę pozyskania nie tylko funduszy, lecz również lokalnego know-how czy kontaktów tak istotnych w rozwoju każdej firmy – podsumowuje Ewa Chronowska.

Obecna edycja CEE Startup Challenge wyłoni najlepiej rokujące regionalne firmy z branży: Industry 4.0, Energy & Cleantech, Smart Cities & Home, Life Science, Fintech, Big Data & Analytics, Business & ICT, Lifestyle. Zwycięzcy zyskają szeroki dostęp do globalnych inwestorów, korporacji i partnerów medialnych, wsparcie w rozwoju biznesu od globalnych mentorów (między innymi z Silicon Valley), darmowe bilety na wiodące eventy w regionie, a także pakiet nagród o wartości 50 tys. euro. Pełna lista nagród zostanie ogłoszona na kanałach społecznościowych oraz na stronie internetowej eventu.