Ruszył Climate-KIC Accelerator Programme – akcelerator dla pomysłodawców z branży ochrony środowiska

Dodane:

Artykuł sponsorowany Artykuł sponsorowany

Udostępnij:

Do 9 maja pomysłodawcy, właściciele startupów i firm mogą powalczyć o grant o równowartości do 30 tys. euro. Pieniądze z programu akceleracyjnego Climate-KIC Accelerator Programme uczestnicy mogą przeznaczyć m.in. na rozwój. Do udziału zaprasza Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A..

Climate-KIC Accelerator Programme to największy europejski program grantowy dla autorów pomysłów biznesowych w obszarze tematycznym, jakim jest ochrona środowiska, zrównoważony rozwój, efektywność energetyczna, ochrona klimatu, technologie wytwarzania zdrowej żywności, odnawialne źródła energii, budownictwo ekologiczne i branże pokrewne.

Do udziału w programie mogą aplikować początkujące firmy (MŚP istniejące na rynku do 3 lat), osoby fizyczne, studenci, absolwenci, pracownicy naukowi i naukowo-dydaktyczni (planujący w ramach programu rozpocząć działalność gospodarczą) oraz zespoły badawcze (planujące skomercjalizować swoją wiedzę w formie spółki typu spin-off, spin/out).

Program Climate-KIC Accelerator Programme organizowany jest w 11 regionach Unii Europejskiej i Szwajcarii. Organizatorem polskiej edycji konkursu jest Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.. Celem programu jest wsparcie autorów pomysłów biznesowych, którzy powalczą o granty o równowartości do 30 tys. euro. Autorzy podczas trzech etapów programu będą mieli okazję:

– uczestniczyć w warsztatach z zakresu tworzenia/weryfikacji modelu biznesowego,

– poznać techniki sprzedaży produktu,

– dowiedzieć się więcej na temat pozyskiwania inwestora.

Szkolenia będą prowadzone przez specjalistów z Uniwersytetu Harvarda, doradców inwestycyjnych z Doliny Krzemowej, przedstawicieli Ernst&Young oraz Radia Wrocław. Organizatorzy Climate-KIC Accelerator Programme pokrywają koszty związane z odbyciem szkoleń w Polsce, jak i koszty udziału reprezentanta Polski w finale konkursu.

Grant na rozwój

Uczestnicy programu będą mieli szansę otrzymać grant o równowartości do 30 tys. euro (netto). Granty wypłacone zostaną najlepszym pomysłodawcom, zaliczkowo na konto grantobiorcy. Ważna informacja dla uczestników projektu, którymi są osoby fizyczne: w momencie przyznania grantu zostaną zobowiązani do zarejestrowania działalności gospodarczej. O formie jak i rodzaju działalności zadecyduje grantobiorca.

Granty otrzymane w ramach programu, uczestnicy mogą przeznaczyć na:

– rozpoczęcie działalności gospodarczej opartej na innowacyjnym pomyśle,

– rozwój istniejącej działalności poprzez wdrażanie innowacji w zakresie ochrony środowiska / zrównoważonego rozwoju / ochrony klimatu,

– zakup środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych,

– szkolenia pracowników i kadry zarządzającej,

– udział w targach, wystawach, misjach gospodarczych,

– badania naukowe (realizowane przez pracowników firmy lub firmy zewnętrzne),

– i cele inne (uzasadnione z punktu widzenia prowadzonej działalności – za uprzednią akceptacją realizatora programu).

Venture Competition

Finalista programu grantowego, oprócz pieniędzy na rozwój pomysłu i szkoleń, otrzyma także możliwość udziału w Venture Competition. Venture Competition to konkurs dla pomysłodawców z 11 regionów Unii Europejskiej i Szwajcarii. Jego celem jest pokazanie pomysłu szerszej publiczności i znalezienie inwestora chętnego na wsparcie i pomoc w jego rozwoju.

W ubiegłym roku konkurs Venture Competition odbył się we Frankfurcie. Nagrodami były granty/projekty o wartości 80 i 50 tysięcy euro na rozwój pomysłu oraz 2 x 10 tys. euro na promocję przez firmę PR z Londynu. Więcej informacji nt. Venture Competition 2017 zostanie opublikowane później.

Nabór do udziału w programie Climate-KIC Accelerator Programme już się rozpoczął i potrwa do 9 maja 2017 roku. Zgłoszenia odbywają się poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłania go na jeden z poniższych adresów mailowych.

Zapraszamy do kontaktu:

Tomasz Pająk – Kierownik projektutel.: (74) 648 04 45[email protected]

Damian Sowatel.: (74) 648 04 18[email protected]

Katarzyna Kowalskatel.: (74) 648 04 43[email protected]

Organizatorzy konkursu są do Waszej dyspozycji od poniedziałku do piątku od godziny 08:00 do 16:00.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem