Ruszył nabór do III edycji Huawei Startup Challenge. Robisz MedTech? Zgłoś się

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Huawei Startup Challenge 3

Udostępnij:

Huawei i Startup Academy już po raz kolejny wspólnie wesprą startupy na wczesnym etapie rozwoju. Właśnie ruszył nabór do konkursu Huawei Startup Challenge, który tym razem skierowany jest do przedsiębiorców rozwijających projekty z obszaru szeroko pojętego zdrowia. O Tobie mowa? Zgłoś się – masz czas do 31 grudnia!

Tegoroczna odsłona Huawei Startup Challenge poświęcona jest zdrowiu i rozwiązaniom z obszaru medtech. Do udziału w konkursie organizatorzy zapraszają przedsiębiorców, którzy pracują nad innowacjami medycznymi, które mają szansę zmienić oblicze służby zdrowia, a także poprawić zdrowie i kondycję psychiczną pacjentów.

Huawei Startup Challenge

Jeśli więc tworzysz właśnie taki projekt, a Twój startup jest na wczesnym etapie rozwoju, Huawei Startup Challenge może być konkursem dla Ciebie. Aby wziąć w nim udział, należy w pierwszej kolejności zgłosić się za pośrednictwem formularza dostępnego na tej stronie. Ważne – zgłoszenia przyjmowane są do 31 grudnia.

Huawei Startup Challenge 3 – dlaczego warto wziąć udział?

Dla trzech najlepszych startupów Huawei i Startup Academy przygotowały nagrody finansowe, dzięki którym zwycięzcy będą mogli kontynuować pracę nad swoimi projektami i dalej dbać o ich rozwój.

Wspomniane nagrody finansowe to:

  • 100 000 zł za pierwsze miejsce
  • 60 000 zł za drugie miejsce
  • 40 000 zł za trzecie miejsce

Huawei Startup Challenge – nagrody

#HuaweiStartupChallenge3 to nie tylko pieniądze. Oprócz pokaźnych środków finansowych zwycięzcy otrzymają szerokie wsparcie promocyjne oraz szansę na nawiązanie współpracy w zakresie wdrożenia swojego rozwiązania.

Ponadto wszyscy uczestnicy konkursu staną przed szansą dotarcia ze swoimi pomysłami do przedstawicieli polskich i międzynarodowych firm oraz zaistnieją przed inwestorami. Może to przyczynić się do nawiązania interesujących partnerstw biznesowych lub pozyskania dodatkowego kapitału od funduszy VC czy aniołów biznesu.

Zgłosiłeś się? Zobacz, co Cię czeka

Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego (przypominamy – można to zrobić do 31 grudnia) organizatorzy konkursu wyłonią 20 najlepszych projektów, które zostaną ogłoszone w ostatnich dniach stycznia 2023 roku. Następnie wybrane startupy przejdą do kolejnego etapu, a w nim zmierzą się ze specjalnymi wyzwaniami.

Trzy tygodnie później kapituła konkursu dokona ich oceny i wybierze finałową „dziesiątkę”, która podczas Gali Finałowej zaprezentuje swoje pomysły publiczności i powalczy o wspomniane wcześniej nagrody finansowe i wsparcie pozamaterialne.

Trzecia edycja Huawei Startup Challenge

Poprzednia edycja Huawei Startup Challenge

– Jesteśmy dumni ogłaszając już trzecią edycję programu wsparcia młodych polskich innowatorów. Dwie poprzednie pokazały, jakim ułatwieniem mogą okazać się rozwiązania technologiczne i jak bardzo są one potrzebne w usprawnieniu naszego codziennego życia. Innowacje w obszarze zdrowotnym to dziedzina, której rozwój potrzebuje jeszcze wiele wsparcia – mówi Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji w Huawei Polska.

Przypomnijmy, że druga edycja Huawei Startup Challenge dotyczyła problemów i rozwiązań ekologicznych. Wtedy na podium stanęły trzy niżej opisane projekty:

  • DAC (Dynamic Air Cooling) – startup pracuje nad ekologiczną technologią chłodniczą, która w przyszłości zastąpi freony, mające negatywny wpływ na środowisko.
  • Plan Be Eco – spółka tworzy narzędzie, które pomaga firmom liczyć i raportować ślad węglowy w łańcuchu dostaw.
  • Hydrum – startup opracował system, który ma pomóc w utylizacji słonej, dołowej wody kopalnianej, pochodzącej np. z kopalń węgla kamiennego i wytwarzać z niej zielony wodór.

– Wierzymy, że młodzi innowatorzy mają ogromną moc sprawczą, dlatego chcemy ich wspierać w tworzeniu narzędzi, które pozwolą zrewolucjonizować medycynę, a także zmienić podejście nas wszystkich do własnego organizmu i jego możliwości. Stąd pomysł na hasło przewodnie #TechForBetterHealth w tegorocznym Huawei Startup Challenge – mówi Ryszard Hordyński.

Pomóż Polakom zadbać o zdrowie i weź udział w #Huawei Startup Challenge 3.

 

Artykuł powstał we współpracy z Huawei i Startup Academy