Ruszył nabór do programu grantowego Climate-KIC Accelerator Programme i konkursu ClimateLaunchpad

Dodane:

Artykuł sponsorowany Artykuł sponsorowany

Udostępnij:

Jeśli rozwijasz projekt z obszaru ochrony środowiska, to mamy dla Ciebie dwie inicjatywy, z których musisz skorzystać. Pierwsza to program grantowy Climate-KIC Accelerator Programme, a druga konkurs ClimateLaunchpad. Nabór do obu wydarzeń kończy się w maju. Zgłoś się!

fot. unsplash.com

Program grantowy Climate-KIC Accelerator  

Climate-KIC Accelerator Programme jest największym w Europie programem grantowym, z którego mogą skorzystać przedsiębiorcy działający w obszarze ochrony środowiska, zrównoważonego rozwoju, efektywności energetycznej, ochrony klimatu, technologii wytwarzania zdrowej żywności, odnawialnych źródeł energii i budownictwa ekologicznego, i branż pokrewnych.

Organizatorzy programu zapraszają do udziału: 

  • startupy działające na rynku nie więcej niż 3 lata
  • osoby fizycznych, studentów, absolwentów, pracowników naukowych i naukowo-dydaktycznych, którzy planują w ramach programu rozpocząć działalność gospodarczą
  • zespoły badawcze, które zamierzają skomercjalizować swoje projekty 

Program Climate-KIC Accelerator Programme organizowany jest w 11 regionach Unii Europejskiej i Szwajcarii, a organizatorem polskiej edycji konkursu jest Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. Na uczestników programu czeka szereg korzyści. Wśród najważniejszych jest bezzwrotny grant (wypłacany zaliczkowo) i wsparcie merytoryczne doświadczonych partnerów, mentorów i przedstawicieli takich firm jak E&Y Academy of Business czy Radio Wrocław. 

Grant i warsztaty  

Uczestnicy przedsięwzięcia powalczą o granty w wysokości do 30 tys. euro. Granty wypłacane są zaliczkowo w pełnej kwocie. W zależności stopnia/etapu rozwoju pomysłu granty mogą być spożytkowane na zakup środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych, szkolenia pracowników i kadry zarządzającej, udział w targach, wystawach, misjach gospodarczych, a także badania naukowe i budowę prototypu.  

Do tego każdy z przedsiębiorców, studentów i naukowców, którzy zakwalifikują się do tegorocznej edycji Program Climate-KIC Accelerator Programme będzie uprawniony do uczestnictwa w warsztatach z zakresu tworzenia i weryfikowania modelu biznesowego, techniki sprzedaży czy rozmów z inwestorem.  

Kwalifikacja  

Rekrutacja do programu trwa do dnia 09.05.2018. Formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.darr.pl  

Konkurs ClimateLaunchpad  

Poszukujemy trzech zespołów, które będą reprezentować Polską na finale największego na świecie konkursu branży Clenatech.  

Równolegle z programem grantowym Accelerator, Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. organizuje także ClimateLaunchpad, czyli największy na świecie konkursu dla projektów z branży ochrony środowiska, klimatu, zrównoważonego rozwoju i branż pokrewnych. Konkurs skierowany jest do pomysłów biznesowych na etapie koncepcyjnym lub na wczesnym etapie wdrożeniowym.  

Nabór do tegorocznej edycji konkursu potrwa do 20.05, a chęć udziału można zgłaszać za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na stronie ClimateLaunchpad

Po zakwalifikowaniu się do konkursu każdy z uczestników stanie przed szansą udziału w trzech etapach wydarzenia: 

  1. Na początku uczestników czeka dwudniowe szkolenie prowadzone przez certyfikowanych trenerów z Holandii, Anglii i Cypru. Podczas warsztatów uczestnicy poznają metodologię pracy, zasady konkursu, system pracy z pomysłodawcami. Szkolenie odbędzie się w dniach 9-10 czerwca 2018 roku we Wrocławiu.
  2. Następnie w sierpniu odbędzie się finał krajowy konkursu. Na tym etapie jurorzy wybiorą trzy projekty, które będą reprezentować Polskę podczas światowego finału.
  3. Ostatnim etapem będzie światowy finał konkursu, który odbędzie się w październiku w Edynburgu. Tam uczestnicy powalczą o 10 tys. euro (pierwsze miejsce) 5 tys. euro (drugie miejsce) i 2,5 tys. euro (trzecie miejsce).

Do tego na laureatów krajowego finału czekają atrakcyjne nagrody, na przykład szkolenie z pakietu E&Y Accademy of Business o wartości 2 000 zł, film promocyjny ufundowany przez Flying Carpet Studio o wartości 3 000 zł, a także profesjonalna kampania promocyjna w mediach społecznościowych ufundowana przez MamStartup o wartości 3 000 zł. 

Udział w konkursie ClimateLaunchpad oraz wszelkich formach wsparcia jest bezpłatny.

Redakcja Mamstartup zachęca do wzięcia udziału w konkursie.  

Organizatorzy konkursu są do Waszej dyspozycji od poniedziałku do piątku od godziny 8:00 do 16:00.  

Tomasz Pająk,Kierownik projektutel.: (74) 648 04 [email protected]  

Damian Sowatel.: (74) 648 04 [email protected]  

Katarzyna Kowalskatel.: (74) 648 04 [email protected]

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem