Ruszył nabór do Szkoły Pionierów PFR

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Ruszył nabór do Szkoły Pionierów PFR

Udostępnij:

Nowe ścieżki tematyczne, możliwość zgłaszania zespołów, zniesienie limitów wiekowych, otwarcie na uczestników m.in. z Ukrainy i łączna pula nagród w wysokości 110 tys. zł – oto nowości tegorocznej edycji Szkoły Pionierów PFR. Ruszył nabór do programu tworzonego przez Polski Fundusz Rozwoju i Allegro, który skierowany jest do osób i zespołów chcących zdobyć praktyczną wiedzę biznesową, nowe kontakty i finansowanie dla rozwoju własnego projektu technologicznego.

Zgłoszenia można wysyłać do 30. czerwca br.

50 innowatorów z całej Polski w jednym miejscu, weekendowy bootcamp oraz dwa tygodnie intensywnych warsztatów we wrześniu, a w listopadzie uroczysta gala finałowa połączona ze spotkaniami z funduszami venture capital i konkursem – to wszystko czeka na osoby i zespoły, które wyślą zgłoszenie do V edycji Szkoły Pionierów PFR i zostaną zaproszone do udziału w programie. W tegorocznej edycji uczestnicy mogą tworzyć innowacyjne rozwiązania w trzech ścieżkach tematycznych:

  • Climate Tech,
  • Health Tech,
  • Kategoria otwarta związana z celami zrównoważonego rozwoju ONZ.

– W Polskim Funduszu Rozwoju monitorujemy rynek i wsłuchujemy się w jego potrzeby, bo naszą rolą jest wspieranie tych obszarów gospodarki, które mają szansę na rozwój rodzimych firm i technologii. Pandemia oraz aktualna sytuacja geopolityczna wyraźnie pokazały, że transformacja energetyczna, ochrona zdrowia potrzebują dynamicznych zmian. Te zmiany nie mają szansy się dokonać bez innowacyjnych rozwiązań, a Szkoła Pionierów PFR jest miejscem, które wyłania technologicznych championów otwierając przed nimi nowe możliwości rozwoju – mówi Bartłomiej Pawlak, wiceprezes PFR

Do programu mogą zgłosić się osoby indywidualne, które myślą o stworzeniu zespołu i założeniu własnej firmy lub dołączeniu do istniejącego projektu. Tym razem program otwiera się także na zgłoszenia zespołów liczących do 3 osób, mających innowacyjny pomysł, który chcą dopracować przy wsparciu Szkoły Pionierów PFR. Kluczowa jest gotowość do udziału we wrześniowych, 2-tygodniowych warsztatach, które będą odbywać się od poniedziałku do piątku w formule stacjonarnej w Warszawie. Główne warsztaty przeprowadzane będą w języku angielskim, co umożliwi udział w programie osób i zespołów m.in. z Ukrainy.

– To już piąty rok, kiedy wspieramy Szkołę Pionierów PFR, a co za tym idzie kreatywnych przedsiębiorców oraz ich innowacyjne projekty. Cieszymy się, że wspólnie z PFR tworzymy program, który nie tylko przyciąga prawdziwe talenty, ale przede wszystkim pomaga w rozwoju biznesów odpowiadających na realne potrzeby rynku. Szczególnie ważne są dla nas kwestie związane ze środowiskiem, społeczeństwem i ładem korporacyjnym. Wspólnie z naszymi klientami, sprzedawcami i partnerami biznesowymi aktywnie realizujemy Cele Zrównoważonego Rozwoju. Edukujemy i podnosimy świadomość ekologiczną zgodnie z naszym mottem #SustainableAllTogether („Wszyscy razem dla zrównoważonego rozwoju”). Jednocześnie mamy świadomość, że aby skutecznie stawiać czoła globalnym wyzwaniom oprócz wiedzy, niezbędne są nowe technologie oraz innowacyjne rozwiązania. Dlatego, tym bardziej nie możemy się już doczekać projektów zgłoszonych do V edycji Szkoły Pionierów – mówi Marta Mikliszańska, Head of Public Affairs & Sustainability.

Pionierzy na ścieżce sukcesu

– Dużą wartością Szkoły Pionierów PFR jest networking, warsztaty z ekspertami oraz indywidualne spotkania z praktykami biznesu. Powstałe relacje są umacniane także po zakończeniu programu – spotykamy się w ramach Klubu Pionierów, zapraszamy absolwentów do nowych projektów np. Podcast Pionierów, do udziału w wydarzeniach branżowych i aktywności w mediach. Zależy nam na budowaniu społeczności innowatorów, która się wspiera – mówi Paweł Grzegorczyk p.o. Dyrektora Departamentu Rozwoju Innowacji w PFR.

Szkoła Pionierów PFR liczy już 200 absolwentów. Co czwarty nadal rozwija swoje startupy i pozyskuje finansowania z rynku – ich projekty zdobyły już łącznie ponad 130 mln zł! W ciągu 4 lat od rozpoczęcia programu trzech Pionierów trafiło na listę 30 under 30 publikowaną przez Forbes Polska.

– Udział w Szkole Pionierów PFR otworzył nam drzwi do świata startupów, ekologii i szybkiego wzrostu. Wiedza i kontakty zdobyte w trakcie programu pozwoliły nam szybko zweryfikować nasze hipotezy, dokonać kilku niezbędnych piwotów, by ostatecznie  osiągać kolejne sukcesy – mówi Michał Kruszyński, współzałożyciel ZNIKA – startupu, który brał udział w IV edycji.

Nad wysokim poziomem merytorycznym programu czuwa Rada Programowa i eksperci tacy jak: prof. Piotr Olaf Żylicz, Rektor Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie, Aleksandra Sroka-Krzyżak, Strategy Director & Chief of Staff w Allegro, Marta Mikliszańska, Head of Public Affairs & Sustainability w Allegro czy Maciej Kraus, Partner Movens Capital.

Dobry plan na przyszłość

Zgłoszenia do tegorocznej edycji Szkoły Pionierów PFR można wysyłać do 30. czerwca poprzez formularz znajdujący się na stronie programu. Przed przystąpieniem do jego wypełnienia należy przygotować CV i personalny plan rozwoju oraz – w przypadku zespołów – krótkie nagranie wideo lub prezentację projektu. Zakwalifikują się osoby i zespoły, które najlepiej umotywują chęć udziału w programie. Udział w Szkole Pionierów PFR jest bezpłatny. Po stronie zakwalifikowanego są: opłata w wysokości 350 zł (w przypadku wysłania zgłoszenia do 13. czerwca) lub 550 zł (w przypadku aplikacji pomiędzy 14 a 30. czerwca) oraz zakwaterowanie podczas warsztatów w Warszawie.

Dla zainteresowanych udziałem w programie zespół PFR w czasie trwania naboru przygotował cykl dedykowanych spotkań informacyjnych online oraz stacjonarnych. Szczegóły dotyczące planowanych webinariów i spotkań będą publikowane na stronie oraz na kanałach społecznościowych PFR i PFR Innowacje na Facebooku i LinkedIn.

 

MamStartup jest patronem medialnym Szkoły Pionierów PFR