Ruszył nabór do V rundy programu ORLEN Skylight Accelerator

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Ruszył nabór do V rundy programu ORLEN Skylight Accelerator

Udostępnij:

PKN Orlen poszukuje startupów, których rozwiązania wspierają digitalizację i transformację energetyczną. Koncern z Płocka właśnie ruszył z naborem do V rudny programu akceleracyjnego ORLEN Skylight Accelerator. Zgłoszenia będą przyjmowane do 01.08.2022 roku.

ORLEN Skylight accelerator to korporacyjny program akceleracyjny skierowany do startupów technologicznych o międzynarodowym zasięgu. Zakwalifikowane do udziału w nim startupy uzyskają dostęp do infrastruktury operacyjnej koncernu, a także wsparcie doświadczonych mentorów i ekspertów. Otrzymają także m.in. możliwość:

  • przetestowania swojego rozwiązaniach w środowisku operacyjnym w ramach infrastruktury wspólnie z PKN ORLEN,
  • zdobycia cennego doświadczenia podczas pilotażu i nawiązania komercyjnej współpracy z koncernem po zakończeniu programu akceleracyjnego,
  • otrzymania wynagrodzenia za przygotowanie technologii do testów i realizację wdrożenia pilotażowego.

Chęć uczestnictwa w programie można zgłaszać za pośrednictwem tej strony.

Startupy, które przeszły przez ORLEN Skylight Accelerator

Podczas majowej konferencji Open Innovation Day PKN Orlen pochwalił się startupami, które przeszły przez program akceleracyjny koncernu z Płocka. Wśród 12 projektów znalazły się trzy niżej wymienione:

  • Verurai Automotive – system do automatyzacji nadzoru grilla rolkowego (tego, na którym pieką się parówki i kabanosy), składający się z aplikacji, kamery i komputera. Kamera rejestruje pracę grilla, a aplikacja i komputer przetwarzają obraz i informują pracownika stacji o stanie grillowania. Dzięki temu pracownik nie musi stać nad grillem, ale może od niego odejść i obsługiwać klientów.
  • Every European Digital – urządzenie redioelektroniczne, które podnosi poziom bezpieczeństwa transportowanych drogą kolejową cystern. Gdy urządzenie wykryje zagrożenie, od razu poinformuje o tym pracownika koncernu.
  • Videomill – interaktywna wideo asystentka, która po zeskanowaniu smartfonem kodu QR poinformuje odwiedzających stację paliw o programie Mikroflota.