Ruszył nabór wniosków do Programu Innowacyjne Drogi Samorządowe

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Ruszył nabór wniosków do Programu Innowacyjne Drogi Samorządowe

Udostępnij:

ORLEN Asfalt inicjuje program, który ma pomóc w podnoszeniu świadomości samorządów oraz jakości dróg w Polsce. Dla wybranych jednostek samorządu terytorialnego spółka przygotowała szereg szkoleń i możliwość współpracy biznesowej. Ruszył właśnie nabór wniosków do Programu Innowacyjne Drogi Samorządowe.

O tytuł Ambasadora w Programie Innowacyjne Drogi Samorządowe ubiegać się mogą jednostki samorządu terytorialnego oraz jednostki organizacyjne podległe jednostkom samorządu terytorialnego zarządzające oraz realizujące inwestycje drogowe. Podstawą jest prawidłowo złożony wniosek, który należy przesłać poprzez stronę innowacyjnedrogi.pl lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej. Każdy wniosek będzie rozpatrywany indywidualnie przez Kapitułę, powołaną przez Zarząd ORLEN Asfalt. Na podstawie przeprowadzonej analizy pod kątem kryteriów określonych w Regulaminie, Kapituła wyda rekomendację o przystąpieniu danej jednostki do Programu. Samorządy, które otrzymają tytuł Ambasadora, będą mogły wziąć udział w serii szkoleń i warsztatów związanych z zapewnieniem jakości dróg, a także nawiązać relacje biznesowe na preferencyjnych warunkach.

– Rozpoczynamy nabór wniosków do udziału w Programie Innowacyjne Drogi Samorządowe, który ma za zadanie pomóc w podnoszeniu jakości dróg samorządowych w Polsce – mówi Marek Pietrzak, Prezes Zarządu ORLEN Asfalt. – Poprzez pakiet korzyści, które oferujemy uczestnikom Programu, chcemy edukować i zachęcać samorządy do stosowania innowacyjnych technologii i materiałów przy budowie dróg, a tym samym przyczynić się do rozwoju dróg samorządowych w Polsce. Jako ORLEN Asfalt chcemy dzielić się zdobytą wiedzą i doświadczeniem, jednocześnie podnosząc świadomość inwestorów w zakresie wachlarza możliwości, jakie dzisiaj oferuje drogowcom technologia asfaltowa budowy dróg – dodaje Marek Pietrzak.

– Przygotowania do tego Programu trwały kilka miesięcy. Konsultowaliśmy go również ze stroną samorządową, aby ta współpraca układała nam się jak najlepiej. Program z jednej strony ma nagrodzić samorządy, które do tej pory chętnie stawiały na innowacyjne rozwiązania, a z drugiej pomóc tym jednostkom, które faktycznie chcą mocniej zadbać o jakość podległych im dróg. Tym właśnie samorządom, oprócz korzyści wizerunkowych, oferujemy spotkania, konsultacje, szkolenia. Zwieńczeniem każdej takiej współpracy będzie realizacja przez jednostkę odcinka z wykorzystaniem asfaltów modyfikowanych, lub wysokomodyfikowanych – mówi Alan Steinbarth, Członek Zarządu ORLEN Asfalt.

Nabór wniosków będzie trwał do końca czerwca 2021 roku. ORLEN Asfalt niezwłocznie po wyłonieniu pierwszych Ambasadorów rozpocznie realizację założeń Programu. Organizator nie wyklucza, że będzie otwierał kolejne edycje, aby jak najwięcej samorządów objąć Programem Innowacyjne Drogi Samorządowe.

Wszystkie niezbędne informacje i dokumenty, w tym wniosek i Regulamin Programu, dostępne są na stronie.