Ruszył rewolucyjny portal dla studentów

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

We wrześniu bieżącego roku ruszył portal dla studentów nolearn.pl. Miejsce, gdzie każdy student może wymienić się materiałami, podzielić się wiedzą, zaplanować czas, czy dyskutować w czasie rzeczywistym z innymi studentami z grupy studenckiej.

We wrześniu bieżącego roku ruszył portal dla studentów nolearn.pl. Miejsce, gdzie każdy student może wymienić się materiałami, podzielić się wiedzą, zaplanować czas, czy dyskutować w czasie rzeczywistym z innymi studentami z grupy studenckiej. Wszystko w obrębie jednego miejsca, z myślą o studenckich potrzebach i zupełnie za darmo.

Portal nolearn.pl umożliwia studentom szeroko pojętą komunikację oferując dotąd niespotykane, kompleksowe połączenie narzędzi do nauki. Jego innowacyjność polega na możliwości korzystania z szeregu funkcjonalności do kontaktu i wymiany wiedzy w jednym miejscu.

Po rejestracji w portalu i przypisaniu się do swojej grupy studenckiej spośród listy uczelni i kierunków otrzymujemy możliwość zaproszenia do swojej grupy znajomych z akademickiej grupy i rozpoczęcia szeregu interakcji. Portal przewiduje również rejestrację przez osoby studiujące kilka kierunków jednocześnie. Wówczas, gdy dany użytkownik korzysta z portalu w obrębie więcej niż jednej grupy każdej z nich korzystający własnoręcznie dobiera kolor etykiet grupy, by wyróżnić je spośród wyświetlanych powiadomień. Rdzeniem portalu jest tablica, na której umieszczane są aktualizowane w czasie rzeczywistym informacje o nowo powstałych wątkach, zamieszczonych materiałach czy otrzymanych mailach. Każdy użytkownik może tworzyć nowe wątki wpisując treść i dołączając materiały. Wątki pozwalają na przypisanie etykiet przedmiotów, np. materiały z filozofii oraz dodawanie tagów celem łatwiejszej filtracji poszukiwanych później informacji. Każdy z nowo powstałych wątków jest wyświetlany na tablicach wszystkich użytkowników naszej grupy. Interesującym rozwiązaniem jest pełne zintegrowanie portalu z mailem grupowym. Dzięki temu rozwiązaniu grupie studenckiej, po nadaniu nazwy przepisywany jest adres mailowy za pomocą którego można przesyłać i odbierać maila w imieniu grupy nie opuszczając portalu. Pozawala to na zaoszczędzenie dużej ilości czasu poprzez brak konieczności kluczenia pomiędzy kilkoma popularnymi obecnie rozwiązaniami jak Facebook, Gmail czy Dropbox. Nolearn nie przewiduje potrzeby wysyłania zaproszeń do znajomości, zasada jest bardzo prosta. Każdy, kto dołącza do grupy, staje się członkiem grupy naszych kontaktów, odzwierciedlając tym samym rzeczywisty skład osobowy naszej grupy studenckiej. W serwisie dostaliśmy okazję do zapisywania krótkich, widocznych tylko dla nas przypomnień w formie listy „to do”. To rozwiązanie nie pozwoli nam zapomnieć o zbliżającym się egzaminie czy nadchodzącym kolokwium.

Warto wspomnieć, że portal funkcjonuje obecnie w wersji beta i gromadzi opinie użytkowników. Każda opinia jest cenna, a rejestracji i przetestowania serwisu można dokonać pod adresem: www.nolearn.pl po kliknięciu w duży buton „Zarejestruj się”. Wobec stałego rozwoju portalu niebawem przewidziane jest wprowadzenie nowych funkcjonalności. Wkrótce pojawi się Plan, który pozwoli na sprawdzenie naszego planu zajęć w stałej synchronizacji z kalendarzem oraz obliczenie średniej z toku studiów, co ucieszy w szczególności prymusów walczących o stypendia. Kolejnym rozwiązaniem będzie aplikacja mobilna serwisu. Dzięki temu każdą z czynności, które oferuje portal będzie można wykonać za pośrednictwem telefonu. Pierwsza wersja aplikacja pojawi się już w styczniu przyszłego roku. Na chwilę obecną nie ma możliwości wysyłania wiadomości prywatnych, ale jak obiecują twórcy serwisu, i na tę funkcjonalność nie będziemy musieli długo czekać.

Nolearn to niezwykle ciekawie zapowiadający się projekt, który odpowiada na rzeczywiste potrzeby studentów i pozwala na korzystanie z praktycznych rozwiązań, które mają zaoszczędzić studencki czas i zapewnić możliwość wymiany wiedzy w obrębie jednej platformy. Wkrótce przekonamy się czy jesteśmy świadkami przełomu w sposobie studenckiej komunikacji.

źródło: informacja prasowa