Ruszyła aplikacja do powiadamiania służb o łamaniu przepisów drogowych – Sygnalista

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Ruszyła aplikacja do powiadamiania służb o łamaniu przepisów drogowych – Sygnalista

Udostępnij:

Aplikacja Sygnalista, według twórców rozwiązania, ma wprowadzić użytkowników drogowych w nowa erę powinności obywatelskiej. Dzięki apce każdy kierowca będzie mógł informować służby o wszelkich formach naruszania prawa. Do tej pory wiele osób nagrywało filmiki z różnymi incydentami drogowymi, teraz takie sytuacje będzie można w czasie rzeczywistym zgłosić policji.

Aplikacja jest bezpłatna, choć po jej zainstalowaniu wyświetla się komunikat o tym, że po 90 dniach użytkowania pojawia się płatne opcje. Natomiast twórcy podkreślają, że rozwiązanie pozostanie darmowe, a dodatkowe opłaty będą dotyczyć jedynie opcji premium, nad którymi obecnie pracują. Sygnalistę można już pobierać ze sklepów Apple i Google.

„Czyń dobro – donoś”

Sygnalista jest odpowiedzią na bezkarność piratów drogowych i obawy użytkowników drogowych, związane ze zgłaszaniem takich incydentów. Ludzie często boją się, że zostaną napiętnowani po takim zgłoszeniu. Twórcy aplikacji wypowiadają wojnę osobom łamiącym przepisy drogowe, a swoją aplikację promują pod hasłem: „Czyń dobro – donoś”.

Użytkowanie aplikacji jest stosunkowo proste. Będąc świadkiem nieprawidłowości na drodze wystarczy dodać zdjęcie, link do filmu na YouTube, opis i lokalizację. Następnie należy wybrać służbę, którą chce się powiadomić: policję lub straż miejską. Twórcy aplikacji pracują obecnie nad tym, żeby za jej pośrednictwem można było przesyłać większe pliki, więc w przyszłości możliwe, że będzie można bezpośrednio przesłać film, bez konieczności umieszczania go w serwisie.