Ruszyła druga edycja międzynarodowego programu wsparcia dla startupów EIT Digital Venture Program

Dodane: 02.03.2021

Mam Startup

Udostępnij:

EIT Digital Venture Program to międzynarodowy program dla startupów na wczesnym etapie rozwoju. Tym razem, Krakowski Park Technologiczny łączy siły nie tylko z EIT Digital, ale również JIC, organizacją która przybliży uczestnikom specyfikę czeskich oraz słowackich rynków.

Co zyskują startupy?

 • 8 tygodni intensywnego mentoringu biznesowego online
 • Do 25 tys. euro wsparcia finansowego
 • Okazję do międzynarodowego networkingu
 • Szansę, by poznać specyfikę czeskich i słowackich rynków

Kto może aplikować?

 • Zespoły, jeszcze nie firmy, na wczesnym etapie rozwoju
 • Posiadające innowacyjny pomysł, proof of concept, prototyp lub MVP w obszarze: digital tech, industry, cities, finances i wellbeing
 • Planujące założenie własnego startupu, z potrzebą szybkiej weryfikacji swoich biznesowych założeń

„Zgłoszenie może dotyczyć mobilnej aplikacji, software’u czy fizycznego urządzenia. Kluczem do sukcesu jest w tym wypadku multidyscyplinarny zespół oraz oryginalny pomysł na usługę lub produkt” – mówi Sonia Bazan, koordynatorka regionalnej edycji EIT Digital Venture Program i business development specialist w Krakowskim Parku Technologicznym.

„Mentoring zapewniony przez KPT oraz JIC będzie odpowiadał na indywidualne potrzeby uczestników, a wsparcie finansowe od EIT Digital pozwoli prowadzić zespołom dalsze działania z zakresu R&D czy uruchomić pierwsze kampanie marketingowe” – dodaje Sonia Bazan.

Organizatorzy będą mówić o EIT Digital Venture Program podczas planowanych wydarzeń towarzyszących.

 • 12 marca o godz. 13.00 odbędzie się sesja informacyjna dot. programu organizowana wspólnie z Wolves Summit. Każdy, kto zapisze się na wydarzenia ma szansę otrzymać wejściówkę uprawniającą do darmowego udziału w marcowej edycji Wolves Summit  https://hubs.li/H0H3jNY0
 • 16 marca o godz. 16.00 odbędzie się Pitching Fight Club, podczas którego osoby z pomysłem na biznes mogą je zaprezentować w formie 3-minutowych pitchy, zebrać feedback od doświadczonych jurorów i wygrać nagrodę pieniężną. W trakcie spotkania, Sonia Bazan, koordynatorka projektu EIT Digital Venture Program, odpowie również na pytania dotyczące programu oraz warunków przystąpienia. Szczegóły wydarzenia https://www.facebook.com/events/179485557005941/
 • Przedstawiciele KPT odpowiedzą też na Wasze pytania podczas Wolves Summit 24-26.03. Szukajcie ich w aplikacji matchmakingowej!
 • Pod koniec marca Krakowski Park Technologiczny zaprasza również na sesję pytań Q&A, to kolejna okazja, aby w kameralnym gronie porozmawiać o możliwościach rozwoju razem z EIT Digital. Szczegóły już niebawem na fanpage’u Inkubatora Technologicznego w Krakowie.

W ubiegłym roku, do programu zgłosiło się ponad 70 startupów z Polski, Czech i Słowacji. Ostatecznie w programie wzięło udział 5 zespołów, które dopracowały swoje modele biznesowe, ukończyły MVP i założyły firmy.

„Dzięki programowi EIT Digital, udało nam się dokończyć wersję MVP aplikacji, z którą planujemy wejść na rynek. Dzięki wsparciu mentorów jesteśmy dużo lepiej przygotowani i wiemy, w jakim kierunku prowadzić dalsze działania sprzedażowe i marketingowe” – podsumowuje Tomasz Marcińczyk CEO & Founder of Restimo. Spółka brała udział w poprzedniej edycji programu z produktem RestPay i zdobyła 25 tys. euro na rozwój firmy.

Jeśli szukasz wsparcia i możliwości rozwoju własnego pomysłu, aplikuj już dziś!

Szczegóły programu oraz formularz aplikacyjny można znaleźć tutaj: https://www.eitdigital.eu/venture-program/

By zapoznać się z listą zgłoszeń nagrodzonych w 2020 roku, wystarczy odwiedzić tę stronę: https://www.eitdigital.eu/venture-program/winners-2020/

Nabór trwa do 8 kwietnia. Na wszystkie pytania dotyczące przygotowania formularza, warunków uczestnictwa w konkursie, a także samego EIT Digital odpowie Sonia Bazan ([email protected])

Bieżące informacje będą publikowane na facebookowej stronie Inkubatora Technologicznego: https://www.facebook.com/InkubatorTechnologicznywKrakowie

 

Publikacja powstała we współpracy z Krakowskim Parkiem Technologicznym