Ruszyła druga runda programu Impact Poland. Bierze w niej udział tych 20 startupów

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Do udziału w drugiej rundzie programu akceleracyjnego Impact Poland, FundingBox Accelerator wybrał 20 startupów z sektora medycznego i rolno-spożywczego. Przez najbliższe pół roku będą pracować między innymi nad MVP.

– Do udziału w Impact Poland zaproszono zespoły o największym potencjale rozwoju oraz takie które wpisują się w obszary strategicznych dużych przedsiębiorstw [czyli partnerów organizatora, tj. Grupa Neuca, GRH Żydowo, Olewnik Bis oraz Exea Smart Space – przyp. red.] – piszą w komunikacie prasowym przedstawiciele FundingBox Accelerator.

Udział w przedsięwzięciu wezmą poniższe startupy:

Sektor medyczny

1. AIFactory

2. All 4 Care

3. Datastik 

4. HealthSens 

5. Nurseum

6. Ortomesh

7. Proteo

8. Proxymo 

9. RemmedVR

10. SajTom Light Future 

11. Wellaphy

12. Wheelie

Sektor rolno-spożywczy

13. Agribot

14. Animon

15. Bacto-Tech 

16. Bactrem

17. Croft

18. ScreenIT

19. Smart Labs

20. Smart Soft Solutions

Obszar współpracy

Organizator programu akceleracyjnego wyjaśnia, że uczestnicy przedsięwzięcia poznali w miniony wtorek swoich mentorów, z którymi przez najbliższe pół roku będą pracować nad MVP, rozwojem modelu biznesowego i planem współpracy z partnerami.

Dodają, że w pierwszej rundzie programu wybrano 18 projektów spośród 148 zgłoszeń. Trzynaście z nich ukończyło we wrześniu akcelerację i już widoczne są pierwsze efekty współpracy. Przedstawiciele FundingBox Accelerator chwalą się, że dzięki udzielonemu wsparciu jeden z podopiecznych – AISENS – został wybrany do prestiżowego programu Startup Bootcamp Berlin Digital Health i rozpoczął współpracę z firmą NVIDIA.

Rehabilitacja stawu kolanowego i barku

Startup ten opracowała zestaw sensorów, które wykorzystują algorytmy maszynowego uczenia i sztuczną inteligencję do rehabilitowania pacjentów. Wystarczy założyć taki czujnik na rehabilitowaną część ciała, aby urządzenie przesłało do aplikacji mobilnej informację o poprawności wykonywanego ćwiczenia. Ma to zminimalizować ryzyko urazów i zwiększyć efektywność leczenia. Na razie jednak projekt jest na wczesnym etapie rozwoju i jego twórcy skupili się przede wszystkim na terapii stawu kolanowego i barku.

Jednak z czasem zakres możliwości oferowanych przez platformę rehabilitacyjną ma być większy, a urządzenie powszechnie dostępne w szpitalach i klinikach rehabilitacyjnych, z którymi startupowcy już prowadzą rozmowy. – Przed nami testy z pacjentami w 5-10 placówkach oraz działania sprzedażowe. Planujemy do końca roku nawiązać stałą współpracę z kilkoma placówkami w Polsce i za granicą – mówi Adam Woźniak, współtwórca AISENS.

Po zakończeniu drugiej rundy programu Impact Poland zobaczymy efekty jakie osiągnęli inni uczestnicy przedsięwzięcia.

fot. depositphotos.pl

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem