Ruszyła kolejna edycja StartupHighway!

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

3 stycznia zespół StartupHighway rozpoczął przyjmowanie zgłoszeń do swojego programu akcelerującego startupy. Do 15 kwietnia możecie zgłaszać swoje kandydatury. Oferta akceleratora jest bardzo kusząca. Poznajcie jej szczegóły.

3 stycznia zespół StartupHighway rozpoczął przyjmowanie zgłoszeń do swojego programu akcelerującego startupy. Do 15 kwietnia możecie zgłaszać swoje kandydatury. Oferta akceleratora jest bardzo kusząca. Poznajcie jej szczegóły.


StartupHighway, to akcelerator startupów, który ma swoją siedzibę na Litwie. Program jest w 100 % finansowany przez aniołów biznesu, którzy są mocno zaangażowani w jego rozwój. Wśród mentorów, czyli osób które będą doradzać każdemu uczestnikowi programu są m.in. Jon Bradford (współtwórca Springboard), Lauri Antalainen (współtwórca GameFounders), Toivo Annus (współtwórca Skypea) i wielu innych. Jest też polski akcent w programie, a są nim Krzysztof Kowalczyk, z GammaRebbels, Marcin Grodzicki z Agora S.A. oraz Arek Skuza z iTraff Technology. Pełną listę mentorów znajdziecie tutaj: http://startuphighway.com/en/mentors

Program tego liewskiego akceleratora, przyjmującego zgłoszenia startupów z Europy Wschodniej jak i Środkowej opiera się na trzynasto tygodniowym programie wspierającym zespoły tworzące startupy. W zamian za 7,5% akcji startupu, akcelerator oferuje 14 tysięcy euro w ramach inwestycji. Szansę dostania się do programu ma 10 zespołów. Jak czytamy w nadesłanej informacji prasowej:

StartupHighway będzie akceptował zespoły tworzące startupy na wczesnym etapie rozwoju z branży IT oraz mobilnych technologii.

Współtwórcami StartupHighway są Indre Milukaite oraz Rokas Tamosiunas, z którymi rozmawialiśmy w 2011 roku. Jeśli teraz nie jesteście gotowi na zgłoszenie się do wzięcia udziału w programie, to informujemy, że na jesieni uruchomiona zostanie kolejna edycja programu.

Partnerem akceleratora została Practica Capital, która wszystkim zespołom biorącym udział w wiosennej edycji StartupHighway zaoferowała inwestycję w postaci 30 tysięcy euro na zasadach convertible note.

Zgłoszenia w języku angielskim prosimy wypełniać za pomocą tej strony: http://startuphighway.com/en/apply

źródło: informacja prasowa