Ruszyła platforma edukacyjna zDziecmi.pl. Będzie wspierać dzieci, rodziców i firmy w okresie nauki i pracy zdalnej

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Ruszyła platforma edukacyjna zDziecmi.pl. Będzie wspierać dzieci, rodziców i firmy w okresie nauki i pracy zdalnej

Udostępnij:

Rodzice kolejny miesiąc muszągodzić obowiązki zawodowe z całodzienną opieką nad dziećmi i zdalnym nauczaniem, często nie mają kompetencji pedagogicznych, nie są też w stanie zastąpić towarzystwa kolegów. Dzieci potrzebują pomocy w lekcjach, źle znoszą brak ruchu i kontaktów z rówieśnikami. Z pomocą przychodzą zdalne animacje dla dzieci.
Agencja Vi jako pierwsza firma w Polsce stworzyła projekt ZDALNIE W DOMU, którego celem jest wsparcie dzieci, rodziców i firm w trudnym okresie nauki i pracy zdalnej w czasie przymusowej izolacji. Platforma obejmuje animacje online dla maluchów już od 3. roku życia oraz dla dzieci szkół podstawowych (klasy 0 – VIII), pomoc w zdalnym odrabianiu lekcji i spotkania w kółkach zainteresowań. Program sprawdził się już od pierwszego dnia zamknięcia przedszkoli i szkół, został doceniony zarówno przez pracodawców, rodziców i dzieci, jak i nauczycieli i animatorów.

Od wielu partnerów biznesowych i rodziców słyszałam, jak ogromnym wyzwaniem jest połączenie pracy w domu z opieką nad dziećmi i zdalną edukacją. W ciągu 2 dni uruchomiliśmy platformę ułatwiającą samodzielne odrabianie lekcji w domu. Początkowo skierowaliśmy projekt do firm, które doceniły wsparcie swoich pracowników w domowym nauczaniu. Pracodawcy postawili na zadowolenie pracujących rodziców, ci zyskali przestrzeń i bardziej sprzyjające warunki do wykonywania zdalnej pracy, zaś ich dzieci podane w interesujący sposób animacje, konsultacje przedmiotowe i pokoje tematyczne. Rosnące zainteresowanie naszymi zajęciami i wiele próśb o ich szersze udostępnienie sprawiło, że zdecydowaliśmy się na wdrożenie oferty również dla osób indywidualnych oraz przez systemy kafeteryjne. Po rozwiązaniu ogromnego wyzwania organizacyjnego i technologicznego, jakim jest obsługa zapisów i koordynacja zajęć indywidualnych, uruchomiliśmy platformę zDziecmi.pl  – mówi Victoria Iwanowska, Prezes Agencji Vi oraz dodaje:  Świadomość, jak ważna społecznie jest walka ze skutkami pandemii koronawirusa, sprawiła, że cały nasz zespół ciężko pracował nad rozszerzeniem wsparcia dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowychoraz ich rodziców w opcji dla odbiorców indywidualnych. Naszym celem była większa dostępność programu.

Założenia programu: animacje dla dzieci w wieku 3-10 lat i zajęcia w klasach IV-VIII

Animatorzy w godzinach pracy rodziców organizują dla dzieci aktywności przez Internet. Dla maluchów są to głównie zajęcia ruchowe. Rodzice dzieci w klasach 0-III dostają wcześniej listę rzeczy potrzebnych do zajęć, które mają w domu i nie wymagają kupowania, np. rolka papieru toaletowego, kredki, itp. Dla starczych dzieci nauczyciele i korepetytorzy są dostępni online każdego dnia w konkretnym przedziale czasowym przykładowo między 15 a 18. Dzieci wchodzą do wirtualnych pokojów przedmiotowych, gdzie są zapraszane na indywidualne rozmowy z nauczycielem konkretnego przedmiotu. Wpisują swoje pytania na prywatnym chacie i mogą otrzymać odpowiedź pisemnie lub poprzez videoczat.

Czym się różni rozprawka od opowiadania? Skąd mam wiedzieć, który czas przeszły użyć w języku angielskim? Zrobiłam matmę, wysyłam zdjęcie, może Pani sprawdzić, czy to dobrze policzyłam, bo wydaje mi się, że gdzieś jest błąd. Nie rozumiem polecenia, czy może mi Pan wytłumaczyć o co tu chodzi? – to zaledwie kilka pytań, z jakimi dzieci zwróciły się w pierwszym miesiącu działania projektu. Dzieci, które odrobiły już lekcje, szukają szerszych informacji lub chcą porozmawiać, mogą wziąć udział w spotkaniach z ciekawymi osobami. Hitem okazały się escaperoomy, doświadczenia fizyczne i chemiczne, piłka nożna, zajęcia ekologiczno – przyrodnicze oraz „zrób to sam”.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem