Ruszyła rejestracja do Startup Contest w ramach infoShare. W tym roku pula nagród wzrasta do 30 tys. euro

ruszyla rejestracja do startup contest w ramach infoshare w tym roku pula nagrod wzrasta do 30 tys euro
Udostępnij:
Ruszyła rejestracja do Startup Contest, konkursu dla startupów z całego świata, organizowanego przez infoShare. Pula nagród w tegorocznej edycji wzrosła do 30 tys. euro. Najlepsze startupy zaprezentują swoje pomysły podczas 13. edycji infoShare Conference.

Najlepsze startupy na Startup Stage

Rejestracja do konkursu ruszyła 15 października br., a zakończy się 28 lutego 2019 roku. Po tym czasie nadesłane zgłoszenia oceni jury, które weźmie pod uwagę m.in. zespół, innowacyjność projektu oraz jego potencjał biznesowy. Najlepsza dwudziestka startupów będzie pitchować na Startup Stage podczas infoShare 2019, by zaprezentować swoje rozwiązanie i powalczyć o nagrodę pieniężną. Zwycięzca zostanie wyłoniony na koniec drugiego dnia konferencji.

W tym roku zasady przyznawania nagród zmieniły się. Nagrodzone zostaną wszystkie 3 miejsca w konkursie. Do najlepszego z najlepszych trafi 20 tys. euro, a drugie i trzecie miejsce otrzymają kolejno 7 000 i 3 000 euro. Fundatorem nagrody jest Prezydent Gdańska.

Startup Contest szansą dla startupów z całego świata

Do poprzedniej edycji Startup Contest zgłosiły się 493 startupy z 45 różnych krajów będące we wczesnej fazie rozwoju. Najwięcej projektów pochodziło z branży skupionej na produktach dot. zdrowia i lepszej jakości życia (Health & Medtech & Wellbeing). Zgłoszenia oceniało 21 członków jury, w tym Seth Bannon (Fifty Years), Peter Cowley (EBAN) i Jess Williamson (TechStars).  

Nagrodę główna trafiła do ThinAir Water, autorów projektu z Wielkiej Brytanii zajmujących się pozyskiwaniem wody z atmosfery i uzdatnianiem jej do picia. Pozostała czwórka ze ścisłego finału, to Afforest for Future, Biolumo, FinAi oraz Magentiq Eye.

Więcej informacji na temat konkursu znajduje się na stronie.

infoShare Conference to największa konferencja technologiczna w Europie Środkowo-Wschodniej tworząca ekosystem, w którym nowe technologie łączą się z biznesem. Co roku do Gdańska przyjeżdżają tysiące uczestników. Wśród nich są startupperzy, inwestorzy, przedstawiciele korporacji, programiści i marketerzy. Dwa dni konferencji to 6 tematycznych scen, 200 prelegentów, ponad 150 wystąpień oraz imprezy towarzyszące, które są okazją do nawiązania nowych kontaktów i wymiany doświadczeń. infoShare to również przestrzeń do rozwoju dla firm na wczesnym etapie rozwoju.