Jak startupy zmieniają rolnictwo? 10 projektów, które poznamy podczas Test Farms Demo Day 2022

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Test Farms Demo Day 2022

Udostępnij:

Jakie technologie oraz innowacyjne pomysły europejskich startupów wpłyną na rozwój rolnictwa? Dowiemy się tego 9 grudnia 2022 roku podczas wydarzenia Test Farms Demo Day 2022.

Event łączący nowe pomysły z biznesem

Test Farms Demo Day to wyjątkowe wydarzenie online, które umożliwi wymianę pomysłów i informacji pomiędzy rozwijającymi się startupami z Europy Środkowo-Wschodniej a inwestorami oraz firmami, które stawiają na innowacje w branży rolniczej. Wydarzenie jest częścią programu Test Farms, prowadzonego przez EIT Food – największą na świecie i najbardziej dynamiczną społeczność zajmującą się innowacjami w sektorze rolno-spożywczym wspieraną przez Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT), organ Unii Europejskiej.

Test Farms Demo Day pozwoli startupom zaprezentować swoje rozwiązania potencjalnym kontrahentom. W tegorocznej edycji Demo Day bierze udział 9 startupów z Czech, Polski, Ukrainy i Węgier. W pięciominutowych wystąpieniach reprezentanci każdego z nich przedstawią swoje innowacyjne rozwiązania agrotechniczne oraz wyjaśnią, w jaki sposób pomogą rozwiązać obecne problemy w branży. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję na zadawanie pytań startupom w trakcie sesji Q&A.

Pawel Ciach, Lider projektu Test Farms w EIT Food

Kliknij TUTAJ i zapisz się już teraz!

Innowacyjne technologie z Europy Środkowo-Wschodniej

W trakcie Demo Day swoje rozwiązania zaprezentują:

 • Biouhel (CZ) – biowęgiel przyszłości – MicroCHAR to zrównoważona przyszłość!
 • FlyAgData (UA) – rozwiązanie, które gromadzi online dane agronomiczne i agrotechniczne, przekształcając je w cenne analizy dla rolników.
 • Insignes Labs (PL) – personalizowane rozwiązania dla rolnictwa minimalizujące straty w kluczowych uprawach i maksymalizujące rentowność gospodarstw.
 • Nangatech (PL) – rozwiązanie, które zwiększa produktywność rolnictwa dzięki sile tlenu.
 • Plant.id Sensor (CZ) – system identyfikacji chorób roślin oparty na technologii uczenia maszynowego (machine learning).
 • Powercob (PL) – zeroemisyjna energia wytwarzana z pozostałości kolb kukurydzy i dodatkowa produkcja biowęgla.
 • Smapp Lab (HU) – system monitorowania owadów i wczesnego ostrzegania w celu bardziej efektywnego stosowania środków ochrony roślin.
 • Spacecrop Technologies (HU) – oprogramowanie dla rolników, które wspiera zarządzanie nawadnianiem z wykorzystaniem danych satelitarnych oraz sztucznej inteligencji. Platforma dostarcza szczegółowe prognozy pogody a także zapewnia wgląd w stan upraw.
 • Ribes Technologies (PL) – inteligentna ochrona plantacji jagodowych ograniczająca stosowanie środków ochrony roślin.
 • Enzybiotx (PL) – enzybiotics discovery platform – enzyme-based non-antibiotic solutions for bacteria including antibiotics-resistant ones.

Rejestracja na Test Farms Demo Day 2022 została otwarta

Wydarzenie odbędzie się w formule online w piątek, 9 grudnia 2022, o godz. 10:00. Osoby zainteresowane uczestnictwem mogą już zgłaszać swój udział poprzez formularz rejestracyjny na tej stronie. Na zgłoszenia macie czas do 10 lutego 2023 roku.

Dołącz do Test Farms Demo Day i odkryj innowacyjne rozwiązania dla rolnictwa!

Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt:

 • Paweł Ciach
 • Project Manager on Business Creation
 • European Institute of Innovation & Technology (EIT) Food
 • kom.: +48 579 837 337
 • e-mail: [email protected]

O programie Test Farms

Program Test Farms oferuje wsparcie dla przedsiębiorców w zakresie zrównoważonych rozwiązań w rolnictwie. Celem Programu jest połączenie startupów, które chcą przetestować i zweryfikować swoje innowacyjne produkty lub usługi dla rolnictwa, z rolnikami, którzy chcą dowiedzieć się o najnowszych innowacjach agrotechnicznych. Podczas trzech poprzednich edycji Program pomógł przetestować ponad 45 innowacyjnych rozwiązań w branży rolniczej.

Dowiedz się więcej – szczegóły tutaj.

Test Farms Demo Day 2022

 

Artykuł powstał we współpracy z EIT Food