Ruszyła rekrutacja do Funduszu Sektor 3.0

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Ruszyła rekrutacja do Funduszu Sektor 3.0

Udostępnij:

Dostrzegasz problem społeczny i masz pomysł, jak go rozwiązać przy pomocy nowych technologii? Zgłoś się do Funduszu Sektor 3.0, który wspiera tworzenie nowych narzędzi, aplikacji i produktów wpisujących się w ideę #TechForGood.

Fundusz oferuje dwa rodzaje wsparcia dla pomysłodawców. Na pierwszym etapie wybrani uczestnicy zostaną zaproszeni do Inkubacji Funduszu, czyli kompleksowego cyklu szkoleń i doradztwa. W ramach Inkubacji na przestrzeni trzech miesięcy (od 5 grudnia 2020 do 20 lutego 2021), odbywać się będą specjalistyczne warsztaty ułatwiające dopracowanie pomysłu na nową technologię, a następnie stworzenie pełnego planu realizacji i wprowadzenia nowego rozwiązania na rynek.

Wśród poruszanych zagadnień znajdą się m.in. badania, prototypowanie, tworzenie modelu biznesowego, sprzedaż, fundraising i prezentacja pomysłu. Wśród Ekspertów tegorocznej edycji Funduszu znaleźli się: Katarzyna Królak-Wyszyńska (Innovatika), Patrycja Walencik (Orange), Konrad Jarociński (Netguru), Wojciech Mróz (ASHOKA), Iga Mościchowska (Witflow), Ewa Konczal (EVPA), Tadeusz Chełkowski (Patronite) oraz Adam Liwiński.

– Organizacje nie muszą umieć kodować, ale muszą dobrze czuć się w roli odpowiedzialnych za proces powstawania i rozwijania cyfrowych kanałów wpływu społecznego. Dlatego uczymy je, jak dobrze definiować problemy, jak badać bolączki użytkowników, jak projektować i prototypować rozwiązania, jak testować je w realnym świecie, czy jak zdobywać użytkowników – powiedział Jacek Siadkowski, Lider Inkubacji Funduszu.

Finałowe projekty wybierze Komisja Ekspertów składająca się z partnerów oraz fundatorów środków przekazywanych w ramach Funduszu.

Wybrani pomysłodawcy mogą uzyskać finansowanie w łącznej kwocie 100 tys. złotych oraz skorzystać z pomocy Mentorów Funduszu, gotowych wspierać ich we wdrażaniu zaprojektowanych rozwiązań w życie.

Kto może się zgłosić?

Fundusz adresowany jest do zespołów złożonych z przedstawicieli organizacji, firm oraz niezależnych specjalistów z branży technologicznej, które mają pomysły na nowe rozwiązania odpowiadające na potrzeby i problemy społeczne. W skład zespołu projektowego powinno wchodzić od 2 do 5 osób. Rola lidera zespołu powinna spoczywać w rękach organizacji społecznej.

Inicjatywy, którym Fundusz Sektor 3.0 pomógł już rozwinąć skrzydła to m.in. Pacjenci pacjentom – wirtualna platforma do wsparcia międzypacjenckiego w chorobach chronicznych i onkologicznych, Tu Możesz – baza dostępności pętli indukcyjnej dla osób z aparatami słuchowymi czy 2do2 – aplikacja do prowadzenia i rozliczania projektów ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb organizacji społecznych.

Dołącz do grona Laureatów Funduszu Sektor 3.0

Zgłoszenia zespołów do tegorocznej edycji procesu inkubacji przyjmowane są poprzez formularz na oficjalnej stronie internetowej Funduszu Sektor 3.0 tylko do 17 listopada 2020. Więcej informacji dostępnych jest także u Koordynatorki Projektu, Moniki Goszcz: [email protected].

Formularz zgłoszeniowy znajdziesz tutaj.

Fundusz Sektora 3.0 to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności wspierający tworzenie nowych narzędzi, aplikacji i produktów, które wpisują się w ideę “Tech for good”.

Realizacja i partnerstwa

Partnerzy Główni: Orange, Netguru

Patroni Medialni: My Company Polska, Mam Startup

Partnerzy: Koalicja na Rzecz Polskich Innowacji, Tech To The Rescue, Landingi.